Kariera 27-letniej wokalistki nabiera w ostatnim czasie prawdziwego rozpędu. Po świetnie przyjętych singlach ‚Your Song’, ‚Anywhere’ i ‚For You’, Rita Ora wyznała, że nie ma zamiaru zwalniać tempa i już wkrótce usłyszymy studyjną wersję utworu ‚Girls’.


Przypomnijmy – kawałek ‚Girls’ miał swoją premierę na żywo w maju zeszłego roku. Kompozycja jest hołdem złożonym przez piosenkarkę dla wszystkich kobiet i szeroko pojętej kobiecości.   Rita Ora udzieliła wywiadu dla portalu AOL po swoim niespodziewanym występie na festiwalu Coachella u boku Kygo.

Wykonawczyni przeboju ‚Anywhere’ zdradziła, że na wiosnę planuje wydanie nowego singla zatytułowanego ‚Girls’. Co ciekawe, w maju 2017 roku wokalistka po raz pierwszy zaprezentowała wspomniany utwór podczas BBC Radio 1’s Big Weekend Festival z gościnnym udziałem Charli XCX i Raye… bez zgody swojej wytwórni.

„To było w czasie, kiedy właśnie stworzyłam tę piosenkę, więc byłam podekscytowana, żeby ją wykonać. Ludzie z wytwórni powiedzieli ‚K*rwa!’, ponieważ nikomu nie powiedziałam o moim zamiarze. Na tamtym etapie, nie przewidywałam też żadnego featuringu w tej piosence. Charli to moja dziewczyna, więc poprosiłam ją, żeby wystąpiła ze mną. To utwór o wzmocnieniu kobiecej siły i cieszeniu się z bycia kobietą i naszej seksualności. Nie ma określonego znaczenia, ale ‚I Kissed A Girl’ Katy Perry stanowiło dla mnie inspirację” wyznała Rita.

27-latka dodała także, że w ‚Girls’ usłyszmy trzy inne, równie znane wokalistki: Charli XCX, Bebe Rexhę oraz kogoś, kogo nazwiska nie chce jeszcze zdradzać.

„Charli jest w tej piosence. Bebe Rexha tak samo. Chciałam tyle dziewczyn, ile tylko jest możliwe. Mam tam jeszcze jedną dziewczynę, która jest szefem, którą wszyscy znamy, i która teraz rządzi. To będzie jeden wielki, pie*przony hymn kobiet! zapowiada Rita.