Dzisiaj informowaliśmy Was o negatywnej opinii piosenkarki Hayley Kiyoko na temat ostatniego singla Rity Ory, Bebe Rexhy, Charli XCX oraz Cardi B – „Girls”. Do słów Kiyoko, która skrytykowała przekaz warstwy słownej utworu odniosła się główna zainteresowana, czyli Rita Ora.


Piątkowa premiera wspólnego utworu Rity, Charli, Bebe i Cardi wywołała w sieci prawdziwą burzę. Przypomnijmy – kilka tygodni temu Ora wypowiadając się o „Girls” wyznała, że to „hymn kobiet” i piosenka o radości z bycia kobietą. Inaczej utwór został odebrany przez inną młodą piosenkarkę i rzeczniczkę środowiska LBGTQ+ Hayley Kiyoko. Młoda gwiazda odważnie wypowiedziała się o „Girls” wskazując m.in. iż tekst utworu marginalizuje ideę kobiety kochającej drugą kobietę.

To ważne, abyśmy my – artyści – używali naszych platform, aby ruszyć świadomość kulturową do przodu, nie do tyłu. Jest nowa piosenka, która ukazała się dzisiaj, zawierająca szereg dobrze-znanych gwiazd popu, która wywołała u mnie lawinę myśli. Dosłownie ściska mnie w żołądku.” rozpoczęła Hayley. „Żeby była jasność – w pełni wspieram innych artystów, którzy otwarcie wyrażają samych siebie i doceniam męskich i żeńskich artystów, którzy otwierają się bardziej i bardziej na swoją tożsamość seksualną.”

Rita Ora kilka godzin temu na swoich mediach społecznościowych opublikowała oświadczenie, w którym przeprasza tych, których słowa „Girls” mogły urazić. Wokalistka zapewnia, że nie miała złych intencji, zaś warstwa liryczna singla opisuje jej własne doświadczenia.

Hej wszystkim, którzy to czytają. „Girls” zostało napisane, aby reprezentować moją prawdę i jest dobrym przykładem bardzo prawdziwego i szczerego doświadczenia w moim życiu.” rozpoczęła Rita.

Miałam relacje miłosne i z kobietami i z mężczyznami w swoim życiu, a to jest moja podróż. Jest mi przykro, że sposób w jaki wyraziłam siebie w mojej piosence kogoś zranił. Nigdy świadomie nie spowodowałabym krzywdy LGBTQ+, czy też komukolwiek innemu. Patrząc naprzód mam nadzieję, że kontynuowanie wyrażania samej siebie przez moją sztukę wzmocni moich fanów w poczuciu się równie dumnie, co ja, ucząc się samych siebie. Jestem im dozgonnie wdzięczna za to, że nauczyli mnie kochać siebie niezależnie od wszystkiego. Dążę do tego, by wspierać społeczeństwo LGBTQ+ w trakcie całej swojej kariery, i zawsze będę to robić.” zakończyła piosenkarka.

Oryginał oświadczenia Rity znajdziecie poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here