Ostatnie dni przyniosły nam smutne wieści z Ameryki. W mieście El Paso doszło do ataku na tle rasistowskim, w ramach którego zginęło 20 osób, a niedługo później, strzelanina w Dayton pozbawiła życia kolejnych 9 osób. Rihanna oraz Cardi B odniosły się do słów Donalda Trumpa na temat przykrych wydarzeń.

Nie od dziś wiadomo, że Donald Trump nie był wymarzonym kandydatem na Prezydenta Stanów Zjednoczonych przez gwiazdy popu. Swoje poparcie dla Hillary Clinton wyraziły między innymi Madonna, Katy Perry czy Britney Spears. Przez wielu, Trump uważany jest za rasistę oraz seksistę. W związku ze strzelaniną w mieście El Paso, mającą charakter właśnie rasistowski oraz w Dayton, gwiazdy muzyki, takie jak Rihanna oraz Cardi B, zabrały głos w tej sprawie.

„Mamy już wystarczająco informacji! Obaj strzelający mężczyźni to biali terroryści, mający na celu pozbawienie życia mniejszości. Organy ścigania podjęły szybkie działania, ale co zamierzasz zrobić TY, aby kontrolować niektórych ze swoich RASISTOWSKICH ZWOLENNIKÓW?” – napisała Cardi B.

„Donald, źle przeliterowałeś „terroryzm”! W twoim kraju, w ostatnim czasie, miały miejsce dwa ataki terrorystyczne, w wyniku których zginęło prawie 30 niewinnych ludzi. Stało się to zaledwie kilka dni po innym ataku terrorystycznym w Kalifornii, kiedy to terrorysta mógł LEGALNIE kupić karabin szturmowy (AK-47) w Vegas, a następnie jechać z nim godzinami na festiwal żywności w Kalifornii, gdzie pozbawił życia 6 osób, w tym niemowlę! Wyobraź sobie świat, w którym łatwiej jest zdobyć karabinek AK-47 niż wizę! Wyobraź sobie świat, w którym buduje się mur, aby zatrzymać terrorystów W AMERYCE!!!” – napisała oburzona Rihanna.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Um… Donald, you spelt “terrorism” wrong! Your country had 2 terrorist attacks back to back hours apart leaving almost 30 innocent people dead. This, just days after yet another terrorist attack in California, where a terrorist was able to LEGALLY purchase an assault rifle (AK-47) in Vegas, then drive hours to a food festival in Cali leaving 6 more people dead including a young infant baby boy! Imagine a world where it’s easier to get an AK-47 than a VISA! Imagine a world where they build a wall to keep terrorists IN AMERICA!!! My prayers and deepest condolences to the families and loved ones of all the victims from Texas, California, and Ohio! I’m so sorry for your loss! Nobody deserves to die like this! NOBODY!

Post udostępniony przez badgalriri (@badgalriri)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here