Fani Rihanny z niecierpliwością czekają na kolejny studyjny krążek wokalistki. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, że 30-latka przy swoim dziewiątym krążku powróci do brzmienia ery ‚Loud’, zostało to jednak chwilę później zdementowane przez samą zainteresowaną. Teraz media donoszą, że Barbadoska gwiazda pracuje nie nad jednym, a nad dwoma krążkami równolegle.


luvpop_banner


Od premiery ósmego studyjnego wydawnictwa 30-latki minęły już ponad dwa lata. Ostatnia era Rihanny stała się sporym sukcesem komercyjnym generując takie przeboje jak ‚Work’ oraz ‚Love on the Brain’. W międzyczasie Barbadoska pojawiła się gościnnie u boku innych artystów zdobywając kolejne hity (m.in. ‚Wild Thoughts’ DJ Khaled, ‚This is What You Came For’ u boku Calvina Harrisa). Brytyjska prasa donosi tymczasem, że Rihanna przygotowuje obecnie dwa krążki, które miałyby ukazać się równolegle.

Rihanna nie była szczęśliwa z tego, jak jej ostatni album sobie poradził – pomimo tego, że kochała ten materiał doskonale wie, że potrzebuje nowego projektu pełnego hitów, aby uniknąć powtórnego rozczarowania. Obecnie nagrywa dwa albumy – jeden pełny przyjaznych listom przebojów piosenek, inny stworzony z nastrojowych i eksperymentalnych kawałków – i rozważa wydanie ich jako dwóch krążków, jeśli poczuje, że piosenki nie współgrają ze sobą dobrze.” donosi brytyjskie Metro. „Rihanna wie, że już długo nie miała przeboju na miarę ‚Umbrelli’ i jest zdeterminowana, aby zmienić to wraz z nadejściem tego albumu.”

Oczywiście, są to nieoficjalne informacje, które należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Ich wiarygodność wzmacnia jednak fakt, iż Elijah Blake, współtwórca ‚No Love Allowed’ z albumu ‚Unapologetic’ Rihanny, jakiś czas temu przekazał bardzo podobne informacje. Blake wówczas skomentował na swoich social media, że Barbadoska planuje wydać dwa odrębne krążki.

Lol czy ty wiesz, że jest w studiu pracując nad dwoma całymi albumami? Podobno.” napisał w odpowiedzi na pytanie fana o nową muzykę Riri Blake.

Podczas wywiadu udzielonego dla portalu Capital XTRA brytyjski wokalista Shakka przyznał, że pracuje m.in. nad nowym krążkiem Rihanny, a także pochwalił się faktem, iż słyszał już kilka nagranych utworów.

Ona zdecydowanie nadchodzi z czymś zupełnie nowym. Te piosenki, które słyszeliśmy podczas sesji nagraniowych, w trakcie obozów-twórczych, są nie z tej ziemi. To było totalnie obłędne. Nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że kilka z moich kawałków też znajdzie się na tym albumie.” wyznał Shakka.