Wczoraj ukazał się szósty studyjny album Taylor Swift. Premierowe wydawnictwo 27-letniej wokalistki jest na dobrej drodze do osiągnięcia imponującego wyniku sprzedaży w pierwszym tygodniu od swojej premiery w Stanach Zjednoczonych.

Jak bowiem donosi serwis Billboard wyniki sprzedaży osiągnięte przez ‚Reputation’ w ciągu pierwszego dnia od premiery albumu w Stanach Zjednoczonych należą do jednych z najlepszych w dotychczasowej karierze wokalistki. Według wstępnych danych przekazanych przez Nielsen Music po nowy krążek Taylor Swift za oceanem sięgnęło wczoraj ponad 700 tys. osób.

Reputation Taylor Swift rozpoczyna gorącym startem. Album sprzedał się w ilości ok. 700 tys. sztuk w USA w swoim pierwszym dniu od premiery, według wstępnych danych przekazanych przez Nielsen Music.” donosi Billboard.

Oznacza to, że wokalistka jest na dobrej drodze do osiągnięcia najlepszego otwarcia w swojej karierze na tamtejszym rynku. Dla porównania poprzedni krążek wokalistki – wydany w 2014 roku ‚1989’ – w tym samym czasie rozszedł się w nakładzie 600 tys.

Konkurencyjny w stosunku do Billboardu serwis Hits Daily Double opublikował pierwsze estymacje dla sprzedaży ‚Reputation’ w pierwszym tygodniu dostępności na rynku. Prognozy HDD wskazują, że płyta Taylor może osiągnąć wynik z rzędu 1.3-1.5 mln sprzedanych sztuk. Serwis nie wyklucza jednak podwyższenia swoich wstępnych estymacji: wokalistka ma przed sobą występ w programie ‚Saturday Night Live’, Taylor może również już wkrótce ogłosić trasę koncertową. W takim przypadku sprzedaż płyty może zostać znacznie zwiększona przez tzw. ticket-bundle.


Przypomnijmy, że wytwórnia 27-letniej piosenkarki – Big Machine Records – zakłada, że nowy album wykonawczyni hitu ‚Look What You Made Me Do’ w pierwszym tygodniu w Stanach Zjednoczonych rozejdzie się w nakładzie przekraczającym 2 miliony egzemplarzy.

Tym razem, jak donoszą źródła Billboardu, Big Machine zakłada, że Reputation przekroczy w 1. tygodniu próg 2 milionów kopii, więcej niż kiedykolwiek się to Taylor udało.  (…)  Zakłada się, że sprzedaż w Target przekroczy 600 tysięcy, w Itunes około 500 tysięcy. Przewiduje się ok. 250 tysięcy sztuk z Walmartu, ale co niektórzy są mniej optymistyczni i oczekują, że łączna sprzedaż z Walmart, Amazon i Best Buy osiągnie próg 300 tys. wspólnie.” można było przeczytać kilka dni temu w artykule magazynu Billboard.


NOWY album Taylor Swift JUŻ JEST. „There will be no further explanation. There will just be reputation”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here