Powrót Spice Girls już wkrótce może stać się faktem. Panie podzieliły się wspólnym zdjęciem wykonanym podczas ich ostatniego spotkania, zaś brytyjskie media alarmują, że girl-power już wkrótce na nowo może rozgrzać przemysł muzyczny. 


Przypomnijmy, że jakiś czas temu brytyjskie media jako pierwsze podały informację o planowanym powrocie dziewczyn na scenę. Jak donosił wówczas popularny na Wyspach dziennik plotkarski The Sun Mel B, Geri Horner (Halliwell), Emma Bunton, Victoria Beckham i Melanie C wzięły udział w rozmowach na temat szczegółów ich wielkiego comebacku. Kilka tygodni później rewelacjom tym oficjalnie zaprzeczyła Melanie C, jednak ostatnie wydarzenia wskazują na to, iż powrót dziewczyn już wkrótce może stać się faktem.

„Potajemnie rozmawiały ze sobą w piątkę przez wakacje i wreszcie doszły do porozumienia, że chcą się reaktywować w 2018 roku. Jak uzgodniono, będę współpracowały nad serią projektów, w tym: nad nowym albumem i specjalnym programem telewizyjnym, mającym na celu celebrację kariery Spice Girls.” napisano wówczas w tabloidzie.

Temat w tym tygodniu powrócił na łamy światowej prasy – wskazuje się, że wszystkie członkinie Spice Girls wyraziły zgodę na comeback grupy.

Projekt, o którym się mówi zawiera programy telewizyjne w Chinach, nowe talent-show, kampanie reklamowe oraz album z największymi przebojami Spice Girls.” donosi brytyjska prasa. Za powrót każda z Pań może otrzymać kwotę z rzędu 10 milionów funtów. Wspomina się również, że niechętna dotychczas reaktywacji grupy Victoria Beckham zgodziła się wziąć udział w nadchodzących projektach grupy z uwagi na to, że została zapewniona, że… nie będzie musiała śpiewać.

O powrocie Spicetek mówiono już w 2016 roku, kiedy to swoje dwudziestolecie świętował największy hit zespołu ‘Wannabe’. Podobno wtedy na przeszkodzie stanęła Victoria Beckham, która tym razem, wraz z koleżankami, również wyraziła chęć na ponowienie działalności girlsbandu.

„Przekonanie Victorii stanowiło kluczową kwestię dla wszystkich zaangażowanych w projekt, ponieważ to zawsze ona stała na przeszkodzie do powrotu zespołu na scenę. Fakt, że się zgodziła jest dowodem na to, jak bardzo ta piątka się ostatnio do siebie zbliżyła” – dodano w artykule The Sun.

Spice Girls największe triumfy święciły w latach 90. To właśnie wtedy wylansowały swoje największe przeboje ‘Viva Forever’, ‘Say You’ll Be There’ czy wspomniane wcześniej ‘Wannabe’. Grupa zakończyła działalność w 2000 roku. Ostatni raz wystąpiły wspólnie w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Co interesujące, kilkanaście godzin temu każda z Pań opublikowała na swoich mediach społecznościowych wspólne zdjęcie opatrzone wymownymi opisami.