Nieciekawe informacje z obozu Lany Del Rey. Wokalistka właśnie potwierdziła, że został przeciwko niej skierowany pozew o naruszenie praw autorskich do utworu Radiohead ‚Creep’.

W trwający jeszcze weekend światowe media opublikowały pierwsze informacje dotyczące rzekomego pozwu, jaki miał zostać skierowany przeciwko Lanie Del Rey w związku z publikacją utworu ‚Get Free’ na jej albumie ‚Lust for Life’. Muzycy grupy Radiohead we wspomnianej kompozycji Del Rey doszukali się bowiem licznych podobieństw do ich utworu ‚Creep’.Informacje o sporze opublikowało dzisiaj m.in. brytyjskie The Sun, które wskazało na rozpoczynający się właśnie konflikt artystów o utwór kończący krążek ‚Lust for Life’.

Oba teamy muzyków starają się załatwić sprawę za kulisami, aby uniknąć sporu sądowego. Przedstawiciele Radiohead mają nadzieję, że grupa otrzyma odpowiednie wynagrodzenie, albo że będzie oznaczona jako współautorzy kompozycji ‚Get Free’ i otrzyma z tego tytułu tantiemy.” donosi The Sun.

Fakt złożenia pozwu został również potwierdzony przez samą wokalistkę, która odniosła się do plotek na swoim Twitterze.

„To prawda o tym pozwie. Mimo tego, że wiem, że moja piosenka nie jest zainspirowana ‚Creep’, Radiohead ma wrażenie, że tak było i chce do niej 100% z publishingu – w ciągu ostatnich miesięcy oferowałam im aż 40 procent, ale oni obstają przy 100 procentach. Ich prawnicy są nieugięci, więc załatwimy to w sądzie.” napisała na swoim Twitterze Lana.

Obydwa utwory znajdziecie poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here