Po imponującym debiucie na szczycie zestawienia Billboard 200 z albumem ‚Reputation’ wszystko wskazuje na to, że Taylor Swift nie tak szybko opuści 1. miejsce listy najlepiej sprzedających się krążków w USA. Serwis HDD opublikował prognozy sprzedaży szóstego albumu wokalistki w 2. tygodniu od jego premiery.

Według HDD szósty studyjny krążek Swift w tym tygodniu rozejdzie się w ilości ok. 245-255 tys. sztuk (230-240 tysięcy pochodzić ma ze sprzedaży tradycyjnej). Oznacza to, że Taylor oczywiście może ponownie liczyć na 1. miejsce najlepiej sprzedających się albumów w tym tygodniu w USA. Za wokalistką uplasują się m.in. Tim Mcgraw & Faith Hill (ok. 110-120 tys.), Sam Smith (‚The Thrill of It All’ – ok. 49-54 tys.), Chris Brown (‚Heartbreak On a Full Moon’ – ok. 42-46 tys.).

Sprzedaż prognozowana dla ‚Reputation’ przez HDD to spadek o niemalże 80% w porównaniu do sprzedaży krążka w USA w jego pierwszym tygodniu. Poprzedni album – ‚1989’ – odnotował mniejszy spadek w tym zakresie rozchodząc się w 2. tygodniu w ilości 402 tys., co stanowiło 31% liczby z premierowego tygodnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here