W najnowszym wydaniu muzycznego magazynu ‚The Fader’ ukazał się wywiad z Ianem Kirkpatrickiem – producentem muzycznym,  który tworzył do tej pory materiał m.in. dla Duy Lipy, Seleny Gomez, Katy Perry, a także Britney Spears. Ian opowiedział między innymi o swoich doświadczeniach związanych ze współpracy nad ostatnim longplayem Spears – ‚Glory’.


Dziewiąty w karierze album Britney Spears ‚Glory’ ukazał się w sierpniu 2016 roku i został uznany przez krytyków muzycznych za jeden z lepszych w jej dorobku. Jednym z producentów, z którym 36-letnia artystka pracowała nad swoim ostatnim wydawnictwem był Ian Kirkpatrick. Producent odpowiedzialny był za utwory ‚Hard To Forget You’ oraz ‚If I’m Dancing’ z wersji deluxe krążka.

Ian w najnowszym wywiadzie opisał, jak wyglądała jego współpraca z wykonawczynią przeboju ‚Toxic’.

„OMG. Samo myślenie o tym sprawia, że szaleję. Ścieżka do ‚If I’m Dancing’ była stworzona na trzy lata przed napisaniem słów piosenki. Po prostu była zapisana na twardym dysku, ale później puściłem ją [współtwórcom tekstu] Simonowi Wilcoxowi i Chantal Kreviazuk. Poszedłem do studia Britney, aby nagrać wokale, a wcześniej wziąłem leki przeciwlękowe, ponieważ myślałem, że oszaleję.” wyznał Kirkpartrick.

„To było szalone, kiedy śpiewała do mikrofonu i słyszałem wszystkie drobne niuanse oraz drobiazgi w jej głosie.  To było nieprawdopodobne. Próbowałem wszystkiego. Rozbawiałem ją, żeby mieć sample jej śmiechu. Zachowywała się jak artystka, która właśnie dostała kontrakt. Szczęśliwa i niezwykle urocza. (…) Weszła do środka. Wiedziała, co chce robić.” opisuje Ian. „Warto zauważyć, że nie potrzebuje spędzać dużo czasu w studiu, ponieważ jest profesjonalistką, kiedy przychodzi do produkcji wokalu. Powiesz jej „Spróbuj zaśpiewać to w taki sposób”, a ona to zrobi. Nie ma wielkiego ego, po prostu dostarcza. Jest prawdziwa” zdradził Kirkpatrick.