Niespodzianka od Beyoncé! Z okazji światowej premiery jej najnowszego filmu mega gwiazda ogłosiła premierę kolejnego krążka oraz wydała całkowicie nowy utwór promujący „Króla Lwa”

Album zatytułowany „The Lion King: The Gift” swoją premierę będzie mieć już w następny piątek, 19 lipca – tego samego dnia kiedy do kin na całym świecie trafi wyczekiwana ekranizacja słynnej animacji „Disneya”. W nowej wersji kultowej bajki Beyoncé udzieliła głosu lwicy Nali.

„„The Lion King: The Gift” to album zrzeszający światowych artystów i przesiąknięty dźwiękami Afryki, wyprodukowany i sporządzony przez Beyoncé Knowles-Carter” – można przeczytać na social mediach studia „Disney”.

 

Do pracy nad krążkiem Beyoncé zaprosiła swoich ulubionych artystów oraz najbardziej utalentowanych producentów i muzyków z Afryki, by wszyscy razem mogli złożyć hołd kultowemu filmowi i wiernie oddać klimat muzyki afrykańskiej.

„To nowe doświadczenie opowiadania historii” – powiedziała w swoim oświadczeniu Beyoncé. „Chciałam zrobić więcej niż tylko ułożyć kolekcję piosenek inspirowanych filmem. Jest to mieszanka różnych gatunków i współpracy, która reprezentuje więcej niż tylko jeden dźwięk. Jest pod wpływem wszystkiego, od R&B, pop, hip hop i Afro Beat”.

Queen B zaznaczyła, że ważne dla niej było by każda z biorących udział w projekcie osób miała szansę otworzyć się i wyrazić swoje uczucia oraz związek z kultową historią o Simbie.

„Każda piosenka została napisana tak by odzwierciedlać opowiadany film, dać słuchaczowi szansę puścić wodze własnej fantazji słuchając nowej współczesnej interpretacji”. W swojej wypowiedzi wokalistka dodała również, że „istotne było to, aby muzyka była wykonywana nie tylko przez ciekawych i utalentowanych artystów, ale także przez najlepszych afrykańskich producentów. Autentyczność i serce były dla mnie ważne” – podsumowała.

Oprócz stworzonego przez Beyoncé „The Lion King: The Gift” światło dzienne ujrzy również oficjalna ścieżka dźwiękowa do filmu „Król Lew”. Jej premiera zaplanowana jest na 11 lipca. Znajdą się na niej znane już klasyki z oryginalnej animacji z 1994 roku, w nowych aranżacjach. Soundtrack promuje całkowicie świeża kompozycja „Spirit”, którą przesłuchacie TUTAJ.

Pełna tracklista „The Lion King (Original Motion Picture Soundtrack)”:

1. Lindiwe Mkhize & Lebo M: „Circle of Life / Nants’ Ingonyama”
2. Hans Zimmer: „Life’s Not Fair”
3. Hans Zimmer: „Rafiki’s Fireflies”
4. JD McCrary & Shahadi Wright Joseph, John Oliver: „I Just Can’t Wait to Be King”
5. Hans Zimmer: „Elephant Graveyard”
6. Chiwetel Ejiofor: „Be Prepared (2019 Version)”
7. Hans Zimmer: „Stampede”
8. Hans Zimmer: „Scar Takes the Throne”
9. Billy Eichner & Seth Rogen, JD McCrary, Donald Glover: „Hakuna Matata”
10. Hans Zimmer: „Simba Is Alive!”
11. Billy Eichner & Seth Rogen: „The Lion Sleeps Tonight”
12. Beyoncé & Donald Glover, Billy Eichner, Seth Rogen: „Can You Feel the Love Tonight”
13. Hans Zimmer: „Reflections of Mufasa”
14. Beyoncé: „Spirit”
15. Hans Zimmer: „Battle for Pride Rock”
16. Hans Zimmer: „Remember”
17. Elton John: „Never Too Late”
18. Lebo M: „He Lives in You”
19. Lebo M: „Mbube”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here