W swoim debiutanckim singlu „Back & Forth” Aaliyah śpiewa „Who is the L-I-Y-A-H”, teraz wszyscy będziemy mogli się tego dowiedzieć – już za niecały rok na półki sklepowe trafi książka o życiu i karierze jednej z największych gwiazd R&B. 

Jak podał „Billboard” premiera biografii „Baby Girl: Better Known as Aaliyah” zaplanowana jest na 17 sierpnia 2021 roku. Książka, której autorka jest dziennikarka i pisarka Kathy Iandoli „skupić się będzie na całej karierze Aaliyah. Od jej najwcześniejszych początków śpiewania w Detroit, aż po przełomową epokę muzyczną z Timbalandem, Missy Elliott i nieżyjącym już Static Major.”

„Książka zagłębia się również w jej burzliwe uwikłanie z R. Kellym i intensywne śledztwo w sprawie wypadku, który zakończył jej życie”. Jak sama autorka mówi: „Napisałam tę książkę jako fanka Aaliyah. Jest ona dla nas wszystkich, którzy przez ostatnie dwadzieścia lat wszędzie dostrzegaliśmy jej wpływ, a jednocześnie marzyli, żeby wciąż tu była. Poruszyłam wiele tematów, zajrzałam pod każdy kamień i mam nadzieję, że dodałam coś do jej spuścizny”.

Fani Aaliyah mogą spodziewać się ekskluzywnych wywiadów, nigdy wcześniej nieopowiadanych historii i wiele więcej. Premiera „Baby Girl: Better Known as Aaliyah” odbędzie się na tydzień przed 20 rocznicą tragicznej śmierci artystki. Aaliyah zginęła 25 sierpnia 2001 roku w katastrofie lotniczej gdy wracała z Bahamów, gdzie kręciła klip do singla „Rock the Boat”.

Okładka książki poniżej.

Magazyn Billboard wybrał najlepsze piosenki 2000 roku. Sprawdź listę top 100 utworów

Kolejny numer 1. na koncie Mariah Carey. Artystka została bestsellerową autorką

Redaktorzy „Rolling Stone” wybrali 100 najlepszych debiutów w historii. Wyróżniono m.in. Britney Spears, Taylor Swift i One Direction

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here