Nasza wakacyjna mini seria „#Pożyczone” trwa! Jak co tydzień mamy dla Was cztery muzyczne propozycje, których autorzy „pożyczyli” fragmenty istniejących już wcześniej utworów. 

Tym razem pod lupę wzięliśmy między innymi lead singiel z pierwszego albumu studyjnego Nicki Minaj. Debiutanckie „Your Love” jeszcze szerzej otworzyło artystce drzwi do wielkiej międzynarodowej kariery. W Rap-balladę w sprytny sposób wpleciony jest motyw z nagranego w 1995 roku przez Annie Lennox coveru „No More „I Love You’s”” zespołu The Lover Speaks. Trzeba przyznać, że użyte w „Your Love” sample dodają piosence charakteru i sprawiają, że jeszcze bardziej zapada w pamięć.

Nicki Minaj „Your Love”, 2010

Annie Lennox „No More „I Love You’s””, 1995


2018 był przełomowym rokiem dla duetu City Girls. Dziewczyny zyskały rozgłos po tym jak pojawiły się u boku Drake’a w hitowym „In My Feelings”. Kilka miesięcy później premierę miał ich pierwszy album studyjny. Płytę „Girl Code” promowało energiczne i bardzo chwytliwe „Twerk”, w którym oprócz raperek wystąpiła także Cardi B. Ich współpraca dała City Girls pierwsze wejście do rankingu Billboard Hot 100.

City Girls feat. Cardi B „Twerk”, 2018

Choppa „Choppa Style”, 2002


W styczniu tego roku światło dzienne ujrzało równie mocno energiczne i taneczne „Con Calma”. Twórcy piosenki zdecydowali się użyć sampli z pierwszego singla z debiutanckiej płyty rapera o pseudonimie Snow. Wydane w 1992 roku „Informer” spędziło 7 tygodni na szczycie Billboard Hot 100. Kanadyjczykowi musiała się spodobać hiszpańskojęzyczna wersja jego hitu bo zdecydował się wystąpić gościnnie w „Con Calma” u boku Daddy’ego Yankee. Na tym nie kończy się lista sławnych fanów piosenki – w kwietniu premierę miał remix z Katy Perry.

Daddy Yankee feat. Snow „Con Calma”, 2019

Snow „Informer”, 1992


Nie samą muzyką żyje człowiek, co więcej nawet sami muzycy czasami zamieniają mikrofon na plany filmowe. Do tej grupy należą m.in. Janet Jackson oraz Tupac. Kultowi artyści wystąpili razem w filmie „Poetic Justice” z 1993 roku. Film posłużył jako inspiracja do powstania singla o tym samym tytule, promującego krążek „Good Kid, M.A.A.D City” Kendricka Lamara. Piosenka „Poetic Justice” sampluje także zmysłową balladę r&b „Any Time, Any Place” od Janet Jackson.

Kendrick Lamar feat. Drake „Poetic Justice”, 2012

Janet Jackson „Any Time, Any Place” 1993

 

#Pożyczone vol. 6: Sprawdź jakimi piosenkami inspirowały się w swoich singlach Beyoncé, Ariana Grande, Camila Cabello oraz Christina Aguilera

#Pożyczone vol. 5: Sprawdź jakich sampli użyli w swoich przebojach Cardi B, Shakira i Drake

#Pożyczone vol. 4: Poznaj sample użyte w hitach Lady Gagi, Nicki Minaj oraz w najnowszej piosence od Katy Perry

#Pożyczone vol. 3: Sprawdź jakich sampli użyła w swoich piosenkach Iggy Azalea

#Pożyczone vol. 2: Sprawdź co łączy piosenki Rihanny, Michaela Jacksona oraz Ashley O i Lil Nas X.

#Pożyczone vol. 1: Sprawdź jakimi piosenkami inspirowały się Ariana Grande, Nicki Minaj, Fergie oraz dziewczyny z Little Mix

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here