Drugi studyjny krążek Iggy Azalei już jutro zadebiutuje na półkach sklepowych i wszystkich serwisach streamingowych. By uczcić premierę albumu „In My Defense” odświeżyliśmy sobie poprzednie wydawnictwa australijskiej raperki w poszukiwaniu najciekawszych sampli i nawiązań do twórczości innych muzyków. 

W 1993 roku Wu-Tang Clan wypuścili swój chyba najbardziej znany kawałek – „C.R.E.A.M.”. Ponad dwie dekady później Iggy Azalea zainspirowana dorobkiem słynnej grupy nagrała z pomocą Tygi oficjalny singiel promujący jej EP-kę „Survive the Summer”. O kawałku zrobiło się ostatnio znowu głośno z powodu omyłkowego puszczenia go zamiast hymnu podczas meczu baseballu. Przeczytacie o tym TUTAJ.

Iggy Azalea „Krem”, 2018

Wu-Tang Clan „C.R.E.A.M”, 1993


„All Around the World” to największy przebój brytyjskiej wokalistki Lisy Stansfield. Singiel na przełomie lat 80 i 90 królował na listach przebojów na całym świecie oraz zgarnął nominacje do nagrody Grammy. Iggy Azalea nie jest jedynym hip-hopowym artystą, który użył sampli z wydanego w 1989 roku przeboju. Fragmenty refrenu z tej znanej piosenki usłyszymy także w kawałku „Been Around The World” od P. Diddy’ego, Mase’a oraz tragicznie zmarłego Notorious B.I.G.

Iggy Azalea ft. Quavo „Savior”, 2018

Lisy Stansfield „All Around the World”, 1989


W 2016 roku Iggy Azalea bezskutecznie starała się wydać longplay „Digital Distortion”. W realizacji postanowień dotyczących płyty przeszkadzały raperce liczne problemy z wytwórnią oraz konflikty z ludźmi z branży. Ostatecznie krążek niemal w całości wyciekł do internetu, a Australijka odsunęła się na krótką chwilę od showbiznesu. Zanim jednak plany wydania „Digital Distortion” nie zostały całkowicie porzucone, Iggy zdążyła wydać trzy utwory promocyjne – „Mo Bounce”, „Switch” z Anittą oraz „Team”.

Iggy Azalea „Team”, 2015

Juvenile ft. Mannie Fresh & Lil Wayne „Back That Azz Up”, 1999


Na koniec zostawiliśmy jeden z najnowszych przebojów 29-letniej raperki – singiel „Sally Walker”. Tym razem znana z dość wulgarnych tekstów Iggy zsamplowała… rymowankę dla dzieci. „Sally Walker” promuje drugi album studyjny Azalei. Premiera płyty „In My Defense” już jutro!

Iggy Azalea „Sally Walker”, 2019

„Little Sally Walker”

 

Iggy Azalea zapowiada album. Sprawdź szczegóły „In My Defense”.

Iggy Azalea odsłania kolejne karty. Poznaj oficjalną tracklistę albumu „In My Defense”

„Kream” od Iggy Azalei nowym hymnem narodowym Stanów Zjednoczonych. Piosenka została przez pomyłkę puszczona podczas meczu baseballu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here