Przedstawiamy drugą odsłonę naszej nowej serii „#Pożyczone”, w której odkrywamy razem z naszymi Czytelnikami bezkresny świat samplingu w muzyce popularnej. Wpis „#Pożyczone vol. 1” znajdziecie TUTAJ

Nie tak dawno temu Miley Cyrus zapisała się na kartach historii jako pierwsza osoba, której udało się znaleźć w rankingach Billboardu pod trzema pseudonimami. Do wielkiego sukcesu piosenkarki w dużej mierze przyczynił się wydany w czerwcu kawałek „On A Roll”, pod którym była gwiazda Disneya podpisała się jako Ashley O – fikcyjna postać grana przez nią w serialu „Black Mirror”. Energiczna i popowa piosenka zainspirowana została singlem „Head Like A Hole” promującym debiutancki album zespołu Nine Inch Nails. Warto dodać, że pod koniec odcinka „Rachel, Jack and Ashley Too” Miley wykonuje cover oryginalnej, rockowej wersji tej piosenki.

Ashley O „On A Roll”, 2019 

Nine Inch Nails „Head Like A Hole”, 1990


Innym artystą, który w ostatnim czasie sięgną do dorobku grupy Nine Inch Nails jest Lil Nas X. Sample z wydanej w 2008 roku kompozycji „34 Ghosts IV” słychać zarówno w pierwotnej, solowej wersji jego wielkiego hitu „Old Town Road” jak również w remixie nagranym wspólnie z Billy’m Ray’em Cyrusem. Współpraca obu panów nieprzerwanie od 14 tygodni króluje w zestawieniu najlepiej sprzedających się piosenek w Stanach Zjednoczonych. Brakuje jej jeszcze 3 tygodni do pobicia rekordu ustanowionego przez Mariah Carey i Boyz II Men.

Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus „Old Town Road -Remix”, 2019

Nine Inch Nails „34 Ghosts IV”, 2008


Rok 2007 to dla kariery Rihanny ważny okres. Gwiazda wydała wtedy jeden z jej najbardziej przełomowych krążków – „Good Girl Gone Bad”. Trzeci longplay RiRi do dzisiaj jest jej najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w Stanach. Z albumu pochodzą takie przeboje jak „Umbrella”, „Shut Up And Drive”, „Rehab” oraz „Don’t Stop The Music”, w którym użyto sampli z promującego legendarny krążek „Thriller” singla „Wanna Be Startin’ Somethin'”.

Rihanna „Don’t Stop The Music”, 2007

Michael Jackson „Wanna Be Startin’ Somethin'”, 1983


Na przełomie 2016 i 2017 roku jednym z najgorętszych tematów na portalach plotkarskich były bliskie relacje jakie w tym czasie miały łączyć Jennifer Lopez z młodszym o 17 lat Drake’iem. Związek tych megagwiazd zakończył się równie szybko, jak szybko rozprzestrzeniły się o nim pogłoski… ale sample, których kanadyjski raper użył na swoim ósmym wydawnictwie zostały.

Drake „Teenage Fever”, 2017

Jennifer Lopez „If You Had My Love”, 1999

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here