Założycielka słynnego girlsbandu Robin Antin, złożyła pozew przeciwko liderce grupy Nicole Scherzinger, która żąda większej kontroli nad The Pussycat Dolls. 

Słynne Pussycat Dolls po 10 latach reaktywowało swoją działalność wydając w lutym 2020 roku całkowicie nowy singiel „React”. W planach była duża trasa koncertowa, a w przyszłości także nowa płyta, pokrzyżowała to jednak pandemia. Według wcześniejszych zapewnień członkiń girlsbandu, po ustabilizowaniu się sytuacji, PCD miało dalej kontynuować reaktywację.

Teraz jednak powrót Pussycat Dolls wisi na bardzo, bardzo cienkim włosku. Zgodnie z pozwem złożonym w piątek w Sądzie Najwyższym w Los Angeles przez założycielkę grupy, ich liderka Nicole Scherzinger grozi, że nie weźmie udziału w trasie koncertowej, chyba że otrzyma większościowy udział i pełną kontrolę twórczą.

Składająca skargę Robin Antin, choreografka odpowiedzialna za ogromny sukces Pussycat Dolls, twierdzi, że pod koniec 2019 roku ona i Scherzinger zawarły umowę dotyczącą trasy koncertowej i nowego przedsięwzięcia biznesowego Pussycat Dolls. Na podstawie umowy Scherzinger miała być „aktywnym partnerem” i wystąpić na trasie. Gwiazda otrzymałaby 49% udziałów, a Antin pozostałe 51%.

Zgodnie z pozwem, wokalistka chce teraz być większościowym właścicielem. Nicole wymusza 75% udziałów, żąda całkowitej kontroli twórczej i władzy do podejmowania ostatecznych decyzji. Liderka Pussycat Dolls odmawia udziału w reaktywacji i trasie koncertowej w przypadku nie spełnienia jej warunków.

W złożonym pozwie Antin zaznacza również, że w powstanie trasy koncertowej zaangażowane są takę inne organy, takie jak firmy merchandisingowe, agenci, promotorzy, a organizator Live Nation zażądał zwrotu zainwestowanych w trasę 600 000 dolarów.

Jessica Sutta z Pussycat Dolls o Nicole Scherzinger: „Jest naszą liderką i w ten właśnie sposób jest skonstruowany zespół”

The Pussycat Dolls powracają po 10 latach przerwy. Zobacz gorący teledysk do singla „React”

The Pussycat Dolls wydadzą nową muzykę tak szybko, jak będzie to tylko możliwe. Reaktywacja słynnego girlsbandu trwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here