Kilka dni temu o Spice Girls na nowo zrobiło się bardzo głośno, a wszystko za sprawą zdjęcia, które Victoria Beckham opublikowała na swoim Instagramie. Jak donoszą amerykańskie media, spotkanie Spajsetek miało charakter biznesowy – legendarny girlsband planuje wyruszyć w letnią trasę koncertową. 

O planowanym powrocie Spice Girls mówiono już od kilku miesięcy. Wówczas plotki te traktowano z rezerwą, aż do chwili, kiedy członkinie girlsbandu opublikowały wspólne zdjęcie na swoich profilach społecznościowych. Jak podaje amerykański serwis plotkarski TMZ, wykonawczynie przeboju ‚Wannabe’ planują ponownie wyruszyć w trasę koncertową już tego lata! Jak na razie zaplanowano koncerty w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii, jednak możliwe, że w skutek ogromnego zainteresowania, jakim cieszy się wieść o ich powrocie, liczba koncertów będzie się powiększać. W artykule zaprzeczono również pogłoskom, jakoby Spice Girls miały wrócić z nowym materiałem muzycznym, a także podpisać lukratywny kontrakt, zapewniający im własną rezydenturę w Las Vegas. Przypomnijmy, że za powrót każda z Pań może otrzymać kwotę 10 milionów funtów.

Spice Girls największe triumfy święciły w latach 90., kiedy to wspólnie wylansowały swoje największe przeboje, tj. ‘Viva Forever’, ‘Say You’ll Be There’ czy wspomniane wcześniej ‘Wannabe’. Grupa oficjalnie zakończyła działalność w 2000 roku, jednak ostatni koncert miał miejsce w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.