Każdy z nas od zawsze wyczekiwał pierwszych dni lata, upragnionej wolności i blasku słońca. Czas wakacyjnych przygód często upływał w akompaniamencie największych letnich hitów – tylko co wtedy zdominowało listy przebojów i jakie utwory nuciliśmy sobie pod nosem podczas upałów? Pora na powrót do przeszłości!

Carly Rae Jepsen – Call Me Maybe 

Kto z nas nigdy nie zaśpiewał chociażby fragmentu refrenu, niech pierwszy odlajkuje nasz fanpage (żartujemy, zostańcie z nami!). Bezapelacyjny przebój wakacyjny Kanadyjki podbił wszystkie muzyczne zestawienia. Zebrał ponad 1,2 miliarda wyświetleń i wciąż pozostaje najpopularniejszym utworem w dorobku artystki.

Gotye – Somebody That I Used To Know feat. Kimbra

Tak jak szybko szturmem podbił muzyczny świat, tak szybko zniknął z przemysłu. Somebody That I Used To Know spokojnie można zaliczyć do tzw. one hit wonder. Nie można mu jednak odmówić sukcesu – ten hit zgromadził niemalże 1,5 miliarda wyświetleń w serwisie Youtube. Może 2020 przyniesie także powrót artysty?

Rihanna – We Found Love ft. Calvin Harris

Utwór z szóstego albumu studyjnego Rihanny również zdobył uznanie publiczności. We found love in a hopeless place – śpiewa Barbadoska w piosence napisanej we współpracy ze szkockim DJ’em Calvinem Harrisem. Klip zapewnił artystce statuetkę Grammy podczas gali w 2013 roku. To kiedy ten nowy album Rihanna?

Kelly Clarkson – Stronger (What Doesn’t Kill You)

Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni – przekonuje Kelly Clarkson w swoim utworze Stronger. Bez wątpienia jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i docenionych numerów artystki – zgromadził liczne nominacje do nagród, między innymi w trzech kategoriach Grammy.

Katy Perry – Part Of Me

Mocny kawałek od Katy Perry również jest kolejnym letnim wspomnieniem 2012 roku. Klip został nominowany do nagrody MTV VMA w kategorii Najlepszy Żeński Teledysk. Sam numer zgromadził ponad 800 milionów wyświetleń w serwisie Youtube.

Nicki Minaj – Starships

Pierwszy singiel raperki z drugiego, studyjnego albumu Pink Friday: Roman Reloaded okazał się sporym sukcesem. Klip nagrany na Hawajach przez Anthony’ego Mandlera zdobył uznanie krytyków i w 2012 zgarnął statuetkę MTV VMA w kategorii Najlepszy Żeński Teledysk.

LMFAO – Sexy and I Know It

Czy tego chcieliśmy, czy też nie, ta piosenka na długo pozostawała w pamięci. Duet we wrześniu 2012 roku ogłosił przerwę w działalności zespołu na rzecz rozwoju własnych, solowy karier. Mimo, że o nich samych za wiele nie słyszymy, to ten numer nadal przywraca masę mniej lub bardziej ciekawych wspomnień.

Brodka – Varsovie

Nie mogło także zabrać naszego polskiego akcentu. Wspaniała Monika Brodka w utworze Varsovie śpiewa o dosyć skomplikowanej miłości do miasta. Kompozycja jest przyjemna w odbiorze, stosunkowo lekka i z pewnością można było poczuć powiew świeżości na polskim podwórku. Numer zdobył uznanie krytyków, a Brodka zgarnęła za nią Fryderyka w kategorii Piosenka Roku.

One Direction – What Makes You Beautiful

Ten boysband podbił serca wielbicielek na całym świecie. Liczne utwory zespołu dominowały wszelkie listy przebojów, a popularność artystów wzrastała z każdym kolejnym hitem. Tak również stało się w przypadku piosenki What Makes You Beautiful. Czy boysband powróci w oryginalnym składzie z okazji dziesięciolecia powstania? Przekonamy się!

Coldplay – Paradise

Brytyjski zespół w 2012 roku za sprawą tego numeru zaskarbił sobie kolejną rzeszę fanów, a słoń z klipu zapewnił nagrodę MTV VMA za Najlepszy Teledysk – rock. Teledysk zgromadził niemalże 1,3 miliarda wyświetleń w serwisie Youtube. Ponadto sam utwór został wybrany Najlepszą piosenką rockową podczas Teen Choice Awards.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here