The Weeknd ogłosił bojkot najbardziej prestiżowych nagród na rynku muzycznym. Artysta nie chce już nigdy więcej startować w tym konkursie. 

Kanadyjski wokalista kontynuuje swoją krucjatę przeciwko nagrodom Grammy. W listopadzie, po tym jak jego niezwykle wysoko oceniany album „Alter Hours”, promowany przez popularny singiel „Blinding Lights” został całkowicie pominięty przy nominacjach do  GRAMMY Awards 2021, The Weeknd w dość ostrych słowach krytyki oskarżył Recording Academy o korupcję. „Grammy pozostają skorumpowane. Jesteście winni mnie, fanom i rynkowi muzycznemu transparentność” – napisał na Twitterze. 

Brak nominacji wyraźnie zabolał wokalistkę. Odwołał on swój występ na tegorocznej gali, a następnie odniósł się do afery w teledysku do przeboju „Save Your Tears”. I to jeszcze nie koniec. W opublikowanym wczoraj oświadczeniu dla „The New York Times”, The Weeknd powiedział, że od teraz będzie bojkotował Grammy „ze względu na tajne komitety”, które według niego są odpowiedzialne za niesprawiedliwe przyznawanie nominacji. „Nie pozwolę już mojej wytwórni przesyłać mojej muzyki na Grammy” (to wytwórnie przesyłają poszczególne utwory i albumy, wśród których Recording Academy wybiera nominacje)Oznaczać to może, że w przyszłości nie będzie już można zobaczyć The Weeknd na liście nominowanych do Grammy.

The Weeknd nie jest jedyną osobą, która w ostatnim czasie zdecydowała się wypowiedzieć przeciwko Grammy. Nagrody już wcześniej były wielokrotnie krytykowane za brak różnorodności i dyskryminowanie mniejszości. Teraz pojawia się coraz więcej głosów, które nie zgadzają się z systemem przyznawania wyróżnień, często nazywając go niesprawiedliwym i skorumpowanym. Wśród gwiazd, które otwarcie sprzeciwiły się Recording Academy są m.in. ZAYN, Nicki Minaj i Drake.

63. ceremonia rozdania nagród Grammy już w tą niedzielę (14.03). Pełną listę nominowanych sprawdzić można TUTAJ.

ZAYN ostro krytykuje najważniejsze nagrody rynku muzycznego: „Pieprzyć Grammy”

Drake i Nicki Minaj apelują o stworzenie nowej ceremonii rozdania nagród, która zastąpiłaby Grammy

The Weeknd oskarża Grammy o korupcję i odwołuje występ na przyszłorocznej gali. Wszystko z powodu braku nominacji

GRAMMY AWARDS 2021: Ogłoszono wszystkie nominacje

Ogłoszono kolejnych artystów, którzy wystąpią podczas GRAMMY Awards 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here