One, two, cha-cha-cha – tymi słowami rozpoczyna się singiel „Medellin”. Można też rzec, że tymi samymi słowami rozpoczęła się era „Madame X”. Chociaż ciężko w to uwierzyć, dziś mija dokładnie rok od chwili, kiedy to Madonna i Maluma zaprezentowali światu pierwszy singiel z czternastego albumu studyjnego królowej popu.

17 kwietnia 2019, godzina 18:00 – tego dnia oficjalnie narodziła się era „Madame X”. Po szumnych zapowiedziach w postaci zwiastunu całego albumu i umieszczeniu tajemniczej litery X na ulicach największych miast na świecie, Madonna i Maluma zaprezentowali pierwszy z trzech numerów, nad którymi pracowali wspólnie w studiu nagraniowym. I choć utwór Medellin nie okazał się sukcesem komercyjnym, bowiem na próżno było go szukać w notowaniu HOT 100, zrealizowany do niego wideoklip jest jednym z najbardziej uwielbianych przez fanów królowej popu.

Z perspektywy czasu, promocję albumu „Madame X” można oceniać jako dość nieprzemyślaną. Jednym z jej największych atutów były zdecydowanie wideoklipy. Madonna zaprezentowała ich w sumie aż pięć. Trzy z nich kręcone były w Portugalii – kraju, w którym wokalistka mieszkała i który zainspirował ją do stworzenia kolejnego longplaya.

Jako że wskutek pandemii koronawirusa nie możemy podróżować, wraz z fanklubem Royal Madonna chcielibyśmy zabrać was w podróż śladami Madame X. Pierwsze urodziny singla „Medellin” to idealna wręcz okazja, by przenieść się w malownicze rejony Portugalii, gdzie kręcone były poszczególne klipy. Chcecie dowiedzieć się jak wygląda plaża São Julião znana z „Batuki”, a może jesteście ciekawi czy zamek Quinta Nova da Assunção robi takie same wrażenie jak w „Medellin”? Nie ma na co czekać – ven conmigo, let’s take a trip! Wystarczy tylko kliknąć w grafikę 😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here