Streamingowy gigant opublikował swoje coroczne podsumowanie roku „Spotify Wrapped”, które pokazuje użytkownikom czego i kogo słuchali najchętniej w przeciągu ostatnich 12 miesięcy. 

Spotify opublikowało oficjalne dane podsumowujące muzyczne upodobania ponad 320 milionów słuchaczy na całym świecie. Dowiedzieliśmy się kim są najczęściej słuchani na platformie artyści oraz jakie są najchętniej stremowane piosenki, albumy i nie tylko.

Tytuł najpopularniejszego artysty na Spotify w tym roku przypadł portorykańskiemu raperowi Bad Bunny, który wygenerował ponad 8,3 miliarda. Tuż za nim są Drake, J. Balvin, nieżyjący już Juice WRLD i The Weeknd. Wsród kobiet królują Billie Eilish, Taylor Swift, Ariana Grande, Dua Lipa i Halsey.  

Bad Bunny może się również pochwalić najchętniej słuchanym albumem – jego drugi longplay „YHLQMDLG” przesłuchany został aż 3,3 miliarda razy. W najlepszej piątce znalazły się jeszcze „After Hours” The Weeknd, „Hollywood’s Bleeding” Posta Malone, „Fine Line” Harry’ego Stylesa i „Future Nostalgia” Duy Lipy.

Według Spotify największym hitem 2020 roku był kawałek „Blinding Lights”. Wśród poszczególnych utworów to właśnie singiel promującego najnowszą płytę The Weeknd był najczęściej puszczany przez użytkowników tego serwisu streamingowego.

Spotify 2020 Wrapped Global Top Lists: 

Most Streamed Artists Globally

 1. Bad Bunny
 2. Drake
 3. J Balvin
 4. Juice WRLD
 5. The Weeknd

Most Streamed Female Artists Globally

 1. Billie Eilish
 2. Taylor Swift
 3. Ariana Grande
 4. Dua Lipa
 5. Halsey

Most Streamed Albums Globally

 1. YHLQMDLG, Bad Bunny
 2. After Hours, The Weeknd
 3. Hollywood’s Bleeding, Post Malone
 4. Fine Line, Harry Styles
 5. Future Nostalgia, Dua Lipa

Most Streamed Songs Globally

 1. “Blinding Lights” by The Weeknd
 2. “Dance Monkey” by Tones And I
 3. “The Box” by Roddy Ricch
 4. “Roses – Imanbek Remix” by Imanbek and SAINt JHN
 5. “Don’t Start Now” by Dua Lipa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here