Album „Aaliyah” wraz w teledyskami do promującego go singli, nareszcie są dostępne w sieci. Wydawnictwo po raz pierwszy można przesłuchać w serwisach streamingowych. 

Ponowne wydanie albumu ikony R&B to efekt współpracy wytwórni Blackground Records 2.0 i EMPIRE, w ramach której światło dzienne ujrzały już krążek „One in a Million” oraz soundtrack do filmu „Romeo Must Die”. Trzecie wydawnictwo wokalistki jest po raz pierwszy dostępne w serwisach streamingowych.

Krążek pierwotnie wydany w lipcu 2001 roku, dzięki m.in. takim piosenkom jak „More Than a Woman”, „Try Again”, „Rock the Boat” czy „We Need a Resolution” na zawsze trafił do panteonu najważniejszych albumów muzyki R&B i ugruntował pozycję Aaliyah jako „Księżniczki R&B”. „Aaliyah”, nazywane również „The Red Album” (ze względu na swoją czerwoną okładkę), jest ostatnim albumem, który artystka wydała przed tragiczną śmiercią. Zaledwie miesiąc po jego premierze zginęła w katastrofie lotniczej, wracając z Bahamów, gdzie kręciła teledysk do singla „Rock the Boat”.

Krążek zajmował szczyty list przebojów i zgarnął nominacje do Grammy, w tym za Best R&B Album i Best Female R&B Vocal Performance za „Rock the Boat” i „More Than a Woman”. Teraz, 20 lat po premierze „Aaliyah” trafiło na pierwszą pozycję na US iTunes.

Aaliyah powraca! Piosenki gwiazdy R&B nareszcie dostępne w serwisach streamingowych

Album „One in a Million” od Aaliyah po 25 latach od premiery trafił do top 10 rankingu Billboard 200

Urzędnik, który udzielił ślubu Aaliyah i R. Kelly’emu opowiedział o szczegółach potajemnej ceremonii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here