Dobra wiadomość dla wszystkich spragnionych festiwalowych wrażeń – według podanych w zeszłym tygodniu informacji, jedno z największych muzycznych wydarzeń w naszym kraju na pewno się odbędzie. 

Organizatorzy Festiwalu Open’er opublikowali specjalny komunikat, w którym przekonują, że w przeciwieństwie do 2020 roku, tegoroczna edycja zdecydowanie będzie mieć miejsce. Obecnie nie wiadomo jednak w jakiej formie. Wszyscy po cichu liczą na możliwość  organizacji stacjonarnego festiwalu, ale to zależy przede wszystkim od sytuacji epidemiologicznej, która na ten moment nie jest wystarczająco stabilna, żeby podejmować jakiekolwiek ostateczne decyzje.

„Open’erowiczki, Open’erowicze! Odbędzie się czy się nie odbędzie? W jakiej formie? Jaka jest sytuacja? Mówimy jaki jest stan na dzisiaj. Od 12 miesięcy robimy absolutnie wszystko co w naszej mocy, aby sprostać temu historycznemu wyzwaniu. Od wielu miesięcy przygotowujemy tegoroczną edycję i pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, zależnymi od rozwoju sytuacji pandemicznej. Scenariuszy jest wciąż kilka, ale dzisiaj możemy już powiedzieć, że mamy przygotowaną również wersję specjalną, wyjątkową i jednorazową na okres przejściowy, jeżeli tego wyścigu z czasem w roku 2021 nie wygramy. Codziennie monitorujemy zmiany na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym, wraz z naszymi koleżankami i kolegami z całej Europy. Nie ma co powtarzać banałów, ale wszyscy wiemy, że kluczowa dla festiwalowego lata jest dynamika procesu szczepień. Każdy dzień przynosi nowe wiadomości – czasem dobre, czasem złe, a w ubiegłym tygodniu pojawił się brytyjski plan, który ma duży wpływ na cały europejski rynek muzyczny. Jesteśmy realistami i mamy jeszcze większą wiedzę zdobytą przez ostatni rok. W najbliższym czasie otrzymamy pełen obraz tego, jak wyglądać będzie lato 2021. Wszystkie informacje będziemy Wam przekazywać możliwie jak najszybciej. Festiwal się odbędzie. W jakiej formule? Tę odpowiedź przyniosą nam najbliższe tygodnie. A na koniec – wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to kwestia czasu, ale w tych trudnych chwilach widzimy już przyszłość festiwali w jasnych barwach. Będzie dobrze! Dziękujemy, że nas wspieracie i jesteście z nami!”

Open’er Festival 2021 zaplanowany jest na 30.06 – 3.07. Na ten moment na scenie na lotnisku Gdynia-Kosakowo wystąpić mają wtedy The Killers, Kendrick Lamar, Twenty One Pilots, A$AP Rocky, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Anderson .Paak & The Free Nationals, FKA Twings, Michael Kiwanuka, YUNGBLUD, BadBadNotGood, Destroyer, Flohio, Rufus du Sol, Schafter, Playboi Carti, Seasick Steve, Porridge Radio oraz Artur Rojek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here