Na 29 czerwca Olivia Rodrigo zaplanowała wyjątkowy koncert „Sour Prom”, w trakcie którego wykona utwory ze swojego świetnie przyjętego debiutanckiego albumu. Kontrowersje wywołał plakat promujący wydarzenie, który zdaniem Courtney Love i jej fanów, łudząco przypomina okładkę jednej z płyt, którą nagrała z zespołem Hole.

Courtney Love znana jest z ciętego języka. Wokalistka, która bardzo zaangażowała się w akcję Free Britney, zarzuciła plagiat odnoszącej coraz większe sukcesy Olivii Rodrigo. Zdaniem artystki autorka hitu „drivers license” ukradła pomysł na plakat promujący jej koncert „Sour Prom”. Na zdjęciach opublikowanych w sieci Olivia Rodrigo pozuje w koronie, z bukietem kwiatów, a na jej twarzy widoczna jest rozmazana mascara. Niemalże identycznie prezentowała się Courtney Love na okładce albumu „Live Through This” z 1994 roku. Wdowa po Kurcie Cobainie opublikowała sklejkę fotografii na swoim Instagramie i podpisała ją ironicznie „Znajdź różnicę!”. Później na Facebooku zarzuciła młodej wokalistce kradzież.

„Kradzież oryginalnego pomysłu bez zapytania o pozwolenie jest czymś niegrzecznym. Nie ma w tym nic eleganckiego. Nie jestem zła. Przytrafia mi się to cały czas. To po prostu w złym stylu” – napisała Love.

Co ciekawe, Olivia Rodrigo zabrała głos w sprawie. 18-latka wyraziła miłość względem starszej wokalistki i albumu, który nagrała jako wokalistka Hole.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here