Nowy numer jeden w zestawieniu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Na szczyt listy OLIS wkracza polski raper Paluch z albumem ‚Złota Owca’. Na podium znalazła się również świąteczna składanka ‚Empik prezentuje – Best Christmas Hits’ oraz nowość – Donguralesko z płytą ‚Dom otwartych drzwi’.

Tuż za podium znalazło się wydawnictwo ‚Nie zmarnuj swojego życia’ od Rymcerzy (4. miejsce), zaś pierwszą piątkę zamyka album Korteza ‚Mój dom’ (5. miejsce). Pozycje 6 i 7 to składanka ‚Męskie Granie 2017’ (miejsce 6) oraz ‚Nowy kolor’ od Otsochodzi (miejsce 7). W pierwszej 10-tce znalazło się również miejsce dla ‚The Best Of’ Ani Dąbrowskiej (pozycja 8), ‚Maleńczuk Gra Młynarskiego’ Macieja Maleńczuka (pozycja 9) oraz ‚The Best – Zacznij od Bacha’ Zbigniewa Wodeckiego (pozycja 10). 

Miejsca 11. oraz 14. należą do brytyjskiego wokalisty Eda Sheerana. Znalazły się na nich odpowiednio album ‚Divide’ (38. tydzień w zestawieniu) oraz ‚X’, który w zestawieniu OLIS znajduje się już 87 (!) tydzień. Awanse odnotowują polskie wydawnictwa: na pozycji 16. uplasował się tym razem album ‚CDN’ grupy HEY, zaś oczko niżej znalazł się Andrzej Piaseczny z krążkiem ‚O Mnie, o Tobie, o Nas’.


ania

Wydawnictwo z największymi przebojami Ani Dąbrowskiej w dalszym ciągu znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. ‚The Best’ zwiastuje singiel ‚Z Tobą Nie Umiem Wygrać’.


Na miejscu 21. znajduje się składanka ze świątecznymi przebojami promująca najnowszą część filmu ‚Listy do M.’. Na pozycję 25. wskakuje płyta ‚Dla Naiwnych Marzycieli’ Ani Dąbrowskiej: przypomnijmy, że to już 79. tydzień płyty w zestawieniu OLIS. Oczko niżej znalazło się natomiast ‚Glasshouse’ od Jessie Ware. W pierwszej 50-tce nadal utrzymuje się drugi studyjny album Sama Smitha – płyta ‚In the Thrill of It All’ w tym tygodniu ląduje na pozycji 46. Cztery oczka niżej, tj. na miejsce 50-te, powraca natomiast album ‚Made in the A.M.’ One Direction.

Poza pierwszą 50-tką w dalszym ciągu znajdują się wielkie premiery ostatnich tygodni. Do zestawienia OLIS nie udało się powrócić ostatniemu albumowi Taylor Swift, któremu do tej pory udało się spędzić jedynie 1 tydzień na liście najpopularniejszych płyt w Polsce. Jeszcze gorsze wyniki odnotowały najnowsze albumy Palomy Faith i MaRiny, którym nie udało się zadebiutować w ścisłej 50-tce. Poza listą pozostają również krążki P!nk, Sii, Gwen Stefani i Niall Horana.


sam

Sam Smith zalicza kolejny spadek z albumem ‚The Thrill of It All’ i ląduje na pozycji 46.  Recenzję płyty znajdziecie TUTAJ.


taylor_reputation

Album Taylor Swift w dalszym ciągu znajduje się poza pierwszą 50-tką zestawienia OLIS.  Recenzję ‚Reputation’ możecie przeczytać TUTAJ. 


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here