Wydawnictwo ‚Twenty Five’ George’a Michaela drugi tydzień z rzędu znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych albumów w Polsce. Na podium znalazła się również świąteczna składanka ‚Empik prezentuje – Best Christmas Hits’ oraz nieśmiertelny album Eda Sheerana ‚X’, który w 86. tygodniu (!) swojego pobytu na liście OLIS awansuje na miejsce 3.

Tuż za podium znalazło się nowe wydawnictwo Sound’n’Grace ‚Życzenia’ (4. miejsce), natomiast pierwszą piątkę zamyka album Korteza ‚Mój dom’ (5. miejsce). Pozycje 6 i 7 to dwie kolejne nowości: tuż za pierwszą piątką uplasował się krążek ‚Antihype’ (Sarius), zaś oczko niżej znalazło się wydawnictwo ‚Panaceum 2 – Trzeba Żyć’ Kafar Dix37. W pierwszej dziesiątce znalazło się również miejsce dla składanki ‚Męskie Granie 2017’ (miejsce 8), ‚The Best Of’ Ani Dąbrowskiej (miejsce 9) oraz ‚The Best – Zacznij od Bacha’ Zbigniewa Wodeckiego (miejsce 10). 

Na pozycji 13. debiutuje ostatnie wydawnictwo Anity Lipnickiej & The Hats, czyli płyta ‚Miód i Dym’. Pięć oczek niżej uplasował się za to wydany w marcu bieżącego roku album ‚Divide’ Eda Sheerana – to już 37. tydzień Brytyjczyka w zestawieniu. Spada również składanka z muzyką z filmu ‚Listy do M. 2’, która w tym tygodniu ląduje na miejscu 21. Poza pierwszą dwudziestkę wypadają także ostatnie wydawnictwa Andrzeja Piasecznego i Sama Smitha: krążek ‚O Mnie, o Tobie, o Nas’ znajduje się aktualnie na 23. pozycji zestawienia OLIS, zaś ‚The Thrill of It All’ Smitha przesuwa się o 5 oczek w dół na miejsce 25. Przypomnijmy, że Sam będzie jedną z gwiazd przyszłorocznego Orange Warsaw Festival – więcej o występie Brytyjczyka w Polsce możecie przeczytać TUTAJ


sam

Sam Smith zalicza spadek o 5 oczek ze swoim drugim studyjnym albumem ‚The Thrill of It All’. Recenzję płyty znajdziecie TUTAJ.


Tendencję spadkową kontynuują m.in. Ania Dąbrowska (‚Dla Naiwnych Marzycieli’ na 30), Imagine Dragons (‚Evolve’ na 35), Sylwia Lipka (‚Fale/Wave’ na 42) oraz Jessie Ware (‚Glasshouse’ na 44). Aktualne notowanie OLIS z pewnością rozczaruje również wszystkich fanów amerykańskiej wokalistki Taylor Swift, która po zeszłotygodniowym debiucie z albumem ‚Reputation’ na miejscu 6. w swoim drugim tygodniu wypada poza pierwszą 50-tkę najpopularniejszych krążków w PolsceRecenzję szóstego studyjnego krążka wykonawczyni przeboju ‚Look What You Made Me Do’ możecie przeczytać TUTAJ.

Spore rozczarowanie przeżyją także fani P!nk, Palomy Faith i polskiej wokalistki MaRiny. Album ‚Beautiful Trauma’ po kilku tygodniach w zestawieniu żegna się z listą OLIS – przypomnijmy, że krążek dotarł do wysokiej 6. pozycji (recenzję płyty znajdziecie TUTAJ). Do pierwszej 50-tki nie dostały się za to ostatnie wydawnictwa brytyjskiej wokalistki Palomy Faith i polskiej piosenkarki MaRiny. Sprzedaż wydanych 17 listopada krążków ‚The Architect’ oraz ‚On My Way’ nie zapewniła Paniom pozycji w zestawieniu OLIS. Recenzję płyty MaRiny znajdziecie TUTAJ.


taylor_reputation

Album Taylor Swift odnotowuje gigantyczny spadek w drugim tygodniu od swojej premiery i ląduje poza pierwszą 50-tką zestawienia OLIS.  Recenzję ‚Reputation’ możecie przeczytać TUTAJ. 


zrzut-ekranu-369

Z notowania wypada również amerykańska wokalistka P!nk. ‚Beautiful Trauma’ do tej pory spędziło w zestawieniu OLIS łącznie 5 tygodni.  Recenzję albumu możecie znaleźć TUTAJ.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here