Lil Nas X może się pochwalić nie byle osiągnięciem. Jego wielki przebój „Old Town Road” właśnie znalazł się w gronie singli, które spędziły na szczycie rankingu Billboard Hot 100 rekordowe 16 tygodni. Przełomowa piosenka ma jeszcze szansę na pobicie tego wyniku. 

Lil Nas X, Billy Ray Cyrus i ich remix „Old Town Road” dorównali rekordowi ustanowionemu w 1995 roku przez Mariah Carey i grupę Boyz II Men. Nagrany przez nich w pierwszej połowie lat 90 mega przebój „One Sweet Day” spędził na szczycie listy przebojów Hot 100 dokładnie 16 tygodni. W 2017 roku ten sam wynik uzyskali Luis Fonsi, Daddy Yankee i Justin Bieber z „Despacito”. Jak do tej pory nikomu nie udało się przebić jednak „magicznej 16”.

Dużo wskazuje na to, że debiutujący raper już w przyszłym tygodniu będzie triumfował jako nowy rekordzista. Według ekspertów na ten moment nikt nie może zaszkodzić „Old Town Road”. Zaznaczają oni, że piosenka cały czas cieszy się dość sporą popularnością, a także przypominają, że w poprzednich tygodniach z pierwszego miejsca nie strąciły jej premiery od takich gwiazd jak Taylor Swift, Katy Perry i Ed Sheeran. Również znajdująca się na drugim miejscu Billie Eilish z piosenką „bad guy” ma według nich małe szanse na przebicie Lil Nas X.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here