Rita Ora ma prawdziwy powód do świętowania, bowiem jej najnowszy album „Phoenix” radzi sobie świetnie w serwisach cyfrowych oraz streamingu. W ciągu pierwszej doby od premiery dotarł do pierwszego miejsca  światowego zestawienia iTunes, oraz jest trzecim najchętniej streamowanym kobiecym albumem w 2018 roku.

Po długich oczekiwaniach wczoraj ukazał się drugi studyjny album Rity Ory, czyli krążek „Phoenix”. Na płycie znalazło się łącznie 16 premierowych utworów, w tym singlowe „Your Song”, „Anywhere” czy „Let You Love Me”. W ciągu 24 godzin od wydania album zdążył dotrzeć do samego szczytu światowego zestawienia najpopularniejszych albumów na iTunes wyprzedzając m.in. „A Star Is Born”, „love” Michaela Buble czy „Bohemian Rhapsody”. Wydawnictwo znalazło się również na pierwszej pozycji w takich krajach jak Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Szwecja, Niemcy oraz szóstym w USA.

To nie koniec dobrych wiadomości dla Brytyjki, gdyż wydawnictwo może się także pochwalić imponującymi statystykami w serwisie streamingowym Spotify. Mianowicie „Phoenix” już w dniu premiery jest trzecim najczęściej słuchanym kobiecym albumem w 2018 roku. Aktualnie łączna liczba odsłuchań wynosi 1,493,860,471.

Co ciekawe amerykański serwis Metacritic zajmująca się recenzjami fimów, gier czy muzyki na podstawie recenzji wystawionych „Pheonix” przez największe światowe serwisy i czasopisma przyznała płycie aż 84 punkty na 100 możliwych co klasyfikuje album w ścisłej czołówce najlepszych wydawnictw tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here