Chyba nie ma na świecie osoby, która nie wiedziałaby, kim jest Britney Spears. Mało kto jednak orientuje się w tym, co obecnie dzieje się w życiu osobistym gwiazdy pop. O co chodzi w ruchu #FreeBritney i czego domagają się fani? Próbę wyjaśnienia tego zjawiska podjęli dziennikarze „The New York Times”, realizując film dokumentalny „Framing Britney Spears”. Wynotowaliśmy najważniejsze cytaty.

„Framing Britney Spears” to dokument, o którym głośno było jeszcze przed jego premierą, która miała miejsce 5 lutego. Sama Samantha Stark, jego reżyserka, przyznała w wywiadzie dla „ET”, że wielu ludzi próbowało wstrzymać produkcję, jednak nie przeraziła się, bo pracuje dla „The New York Times”.

Trwający niewiele ponad godzinę dokument koncentruje się na ruchu #FreeBritney, który od 2019 roku jest głównym tematem w kontekście księżniczki i ikony popu. Produkcja to jednak coś więcej niż tylko wyjaśnienie, o co chodzi fanom piosenkarki. To wciągająca opowieść o jej sukcesie opowiedziana przez ludzi, którzy mieli okazję ją poznać. To także filmowy podręcznik o tym, jak zmieniła się kultura mediów, zwłaszcza tych nowych, które kształtowały się właśnie na największej gwieździe przełomu XX i XXI wieku. Poniżej zamieszczamy najważniejsze cytaty, które można usłyszeć w produkcji.

„Jej mama była bardzo dumna z Britney. Ojciec tak samo, ale on bardziej skupiał się na kwestiach finansowych” – Nancy Carson, agentka dziecięcych talentów.

„Pamiętam ten moment, kiedy Britney weszła. Byłam pod wrażeniem. Była poważna, skupiona. (…) Lynne przez cały czas wspierała Britney. Nigdy nie rozmawiałam z jej ojcem. Jedyną rzecz, jaką mi powiedział, to to, że jego córka będzie kiedyś tak bogata, że kupi mu łódź” – Kim Kaiman, senior marketing director w Jive Records.

„Kiedy tylko stała się znana, wróciła do domu na święta. Wypłaciła 10 tysięcy w banknotach o nominale 100 dolarów, przejechała się po Kentwood i je rozdała” – Felicia, asystentka Britney.

„To przeświadczenie, że Britney jest kukiełką, której wydaje się polecenia, co ma robić jest bardzo nietrafione. Była bardzo kreatywna. Wiedziała, co chce robić i sprawiała, że to się działo. Była prawdziwym szefem” – Kevin Tancharoen, tancerz.

„Ludzie traktowali ją jak przysłowiową szkolną szmatę [po zerwaniu z Justinem]” – Wesley Morris, dziennikarz.

„To, że ludzie potrafią patrzeć na to [zdjęcia łysej Britney] i widzieć tylko szaloną osobę tylko pokazuje, w jakim środowisku pracowała” – Wesley Morris.

„Britney nie chciała, żeby jej ojciec był jej opiekunem zarówno w kwestiach osobistych, jak i finansowych” – Adam Streisand, prawnik.

„W przypadku spraw, w które byłam zaangażowana, nie widziałam nikogo, kto wydostał się spod kurateli” – Vivian Thoreen, prawniczka działająca dla ojca Britney.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here