W tym tygodniu nastąpiła zmiana lidera zestawienia najpopularniejszych singli w Wielkiej Brytanii: najnowszy singiel rapera znanego pod pseudonimem Post Malone  powstały we współpracy z 21 Savage zatytułowany ‚Rockstar’ właśnie wskoczył na szczyt notowania UK Charts.

‚Rockstar’ to pierwszy numer 1 Amerykanina w Wielkiej Brytanii: kompozycja jest pierwszym singlem z drugiego krążka rapera, następcy debiutanckiego albumu ‚Stoney’. Na podium znalazły się także hity ostatnich tygodni: tuż za plecami Post Malone znalazł się ubiegłotygodniowy lider Sam Smith ze swoim hitem ‚Too Good At Goodbyes’, który po trzech tygodniach spędzonych na szczycie zestawienia tym razem plasuje się na pozycji drugiej. Miejsce trzecie należy natomiast do Camili Cabello, której najnowszy singiel ‚Havana’ po raz pierwszy plasuje się w pierwszej trójce najpopularniejszych utworów na Wyspach. Tuż za podium uplasował się najnowszy singiel Duy Lipy ‚New Rules’ a pierwszą piątkę zamyka wspólny singiel Rity Ory i Aviciego ‚Lonely Together’.

Miejsca 6-7 należą w tym tygodniu kolejno do dziewczyn z Little Mix i ich przeboju ‚Reggaeton Lento’ oraz wspólnego utworu Zayna i Sii ‚Dusk Till Down’. Na pozycję ósmą spadek zaliczył powrotny singiel Pink ‚What About Us’, a tuż za jej plecami uplasował się kawałek ‚1-800-273-8255’ Logica, Khalida oraz Alessi Cary. Pierwszą dziesiątkę zamyka singiel duetu Yungen i YXNG Bane zatytułowany ‚Bestie’. Poza pierwszą dziesiątkę wypadła za to Taylor Swift, której singiel ‚Look What You Made Me Do’ w tym tygodniu ląduje na pozycji 12.

Wśród innych istotnych zmian warto odnotować awans Eda Sheerana (singiel ‚Perfect’ w tym tygodniu przesuwa się z pozycji 34. na miejsce 19.) oraz Cardi B. Raperka, której singiel ‚Bodak Yellow’ króluje aktualnie w Stanach Zjednoczonych coraz lepiej radzi sobie w Wielkiej Brytanii: w tym tygodniu przebój nowojorskiej gwiazdy awansuje o 13 oczek na miejsce 24.

Debiut w zestawieniu najpopularniejszych singli na Wyspach odnotował tytułowy utwór zapowiadający nową płytę Pink ‚Beautiful Trauma’ plasując się na pozycji 80.


Miley Cyrus ‚Younger Now’ : bez muzycznych wstrząsów, bez dziewczyny z ‚Bangerz’ [recenzja]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here