Na ten dzień czekali wszyscy fani Ellie Goulding. Nowy studyjny krążek brytyjskiej artystki, zatytułowany „Brightest Blue”, jest już dostępny na półkach sklepowych i serwisach streamingowych. 

Nowy longplay Ellie Goulding to następca dobrze przyjętego krążka „Delirium”, który został wydany w 2015 roku i okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym. Kolejny studyjny album w karierze artystki został zatytułowany „Brightest Blue” i na półki sklepowe trafił  nakładem wytwórni Polydor Records wchodzącej w skład koncernu płytowego Universal Music. Warto podkreślić jednak, że krążek to tzw. podwójny album, który pokazuje dwa zupełnie odmienne muzyczne światy.

Ellie Goulding tak opisuje zamysł pierwszej części „Brightest Blue”: „Opisuje moje słabości… Życie w złożonym świecie, gdzie związki wciąż determinują, czy jesteśmy szczęśliwi, a złamane serce może okazać się najbardziej bolesną rzeczą, bez względu na to, jak wielka jest twoja świadomość samego siebie”. Piosenki z tej części płyty symbolizują też dorastanie i stawanie się kobietą. Natomiast „EG.0” to z kolei odważna, pewna siebie i nieustraszona Ellie. Na tej odsłonie płyty znajdują się wszystkie ostatnie duety artystki: – „Często zdarza się, że piszę o swoich myślach i emocjach w taki sposób, by było to chwytliwe i do łatwego zapamiętania. Zawsze staram się używać swojego głosu w nieoczekiwany sposób oraz współpracować z artystami, którzy są najmniej oczywiści, bardzo ekscytujący i eklektyczni” mówi artystka.

Standardowa wersja albumu będzie zawiera 13 utworów:

1 Start (Feat. serpentwithfeet)
2 Power
3 How Deep Is Too Deep
4 Cyan
5 Love I’m Given
6 New Heights
7 Ode To Myself
8 Woman
9 Tides
10 Wine Drunk
11 Bleach
12 Flux
13 Brightest Blue

Wersja Deluxe (Cześć 2) wzbogacona została o 5 dodatkowych utworów:

1 Overture
2 Worry About Me (Feat. blackbear)
3 Slow Grenade (Feat. Lauv)
4 Close To Me (With Diplo) (Feat. Swae Lee)
5 Hate Me (With JUICE WRLD)

Przypomnijmy, że pierwszy singiel zwiastujący nowy materiał wokalistki – „Close To Me” z udziałem Diplo i Swae Lee okazał się być sporym sukcesem komercyjnym. Kompozycja kilka miesięcy od premiery została certyfikowana srebrem, złotem czy podwójną platyną za sprzedaż odpowiednio w Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii Kanadzie i USA, a także podbiła radiowe listy przebojów. Całkiem dobrze poradził sobie również singiel „Hate Me” nagrany w duecie z tragicznie zmarłym Juice WRLD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here