Kilka miesięcy temu Camila Cabello znalazła się pod ostrzałem, po tym jak do sieci przedostały się rasistowskie i obraźliwe wpisy opublikowane kilka lat temu na jej prywatnym profilu w serwisie Tumblr. W najnowszym wywiadzie dla magazynu „Rolling Stone” Normani po raz pierwszy wypowiedziała się na temat zachowania byłej koleżanki z zespołu.

Prestiżowe „Rolling Stone” przy okazji wywiadu z Normani opublikowało napisane przez nią oświadczenie odnoszące się do opublikowanych i udostępnionych kilka lat temu przez Camilę postów oraz memów.

„Chcę by to co powiem na ten niewygodny temat było jasne i doszłam do wniosku, że najlepiej byłoby spisać moje myśli, aby uniknąć nieporozumień, tak jak to było w przeszłości. Miałam problem z mówieniem o tym, ponieważ nie chciałam, aby było to częścią mojej narracji, ale jestem czarnoskórą kobietą, która jest częścią całego pokolenia z podobną historią.”– zaczyna swoją wypowiedź. „Codziennie spotykam się z bezsensownymi atakami, podobnie jak reszta mojej społeczności. To dla nas chleb powszedni. Tolerowałam dyskryminację na długo zanim jeszcze mogłam zrozumieć co to jest. Nienawiść bezpośrednia i podprogowa była kierowana w moją stronę od wielu lat wyłącznie z powodu koloru mojej skóry. Byłoby kłamstwem, gdybym powiedziała, że ta konkretna sytuacja mnie nie skrzywdziła. Druzgocące było to, że pochodziło to z miejsca, które miało być bezpieczną przystanią i siostrzaną wspólnotą, ponieważ wiedziałem, że jeśli sytuacja by się odwróciła broniłabym każdej z nich w mgnieniu oka. Potrzeba było dni, aby zorientowała się z czym mam do czynienia w Internecie, a potem lata, by wzięła odpowiedzialność za obraźliwe tweety, które niedawno wypłynęły. Bez względu na to, czy była to jej intencja, czułam się jakbym była drugi w stosunku do jej relacji z fanami.” – przyznała Normani. Artystka kontynuowała: „Nie chcę powiedzieć, że ta sytuacja pozostawia mnie bez nadziei, ponieważ uważam, że wszyscy zasługują na możliwość osobistego rozwoju. Naprawdę mam nadzieję, że wyciągnięto z tego ważną lekcję. Mam nadzieję, że istnieje prawdziwe zrozumienie, dlaczego było to absolutnie nie do przyjęcia. Powiedziałam co leży mi na sercu i modlę się, że było to wystarczająco przejrzyste abym nigdy więcej nie musiała o tym mówić. Dla moich czarnoskórych mężczyzn i kobiet – nie jesteśmy jak inni. Nasza siła leży w naszej kulturze. Jesteśmy potomkami niekończącej się linii silnych i prężnych królów i królowych. Byliśmy i nadal będziemy wygrywać we wszystkim co robimy po prostu dzięki temu kim jesteśmy. Zasługuję na sławę i dopiero się rozkręcam”.

Warto wspomnieć, że niedługo po tym jak obraźliwe posty Camili ujrzały światło dzienne piosenkarka zdecydowała się przeprosić za swoje zachowanie na łamach mediów społecznościowych. „Nie mogę cofnąć się w czasie i zmienić tego co mówiłam w przeszłości. Ale kiedy już wiesz lepiej, czynisz lepiej i to wszystko co mogę zrobić.” – napisała.

Normani wraz z SZA i Megan Thee Stallion zostały twarzami najnowszego wydania „Rolling Stone”, któremu przyświeca hasło „Women shaping the future”. Młoda gwiazda oprócz wywiadu wzięła także udział w sesji zdjęciowej.

Współpraca Megan Thee Stallion i Normani już dostępna. Zobacz „Diamonds” promujące film „Birds of Prey”

Normani o byciu porównywaną do Beyoncé: „To największy komplement jaki mogłam otrzymać”

Dua Lipa potwierdza współpracę z Normani. Piosenka trafi na nowy album brytyjskiej wokalistki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here