Ceremonia rozdania nagród Grammy to bez wątpienia najważniejsza impreza honorująca muzyczne dokonania artystów. Mimo swojej specyfiki, rok 2020 obfitował w wiele nowości na rynku muzycznym. Kto według naszej redakcji zgarnie nominacje w czterech najważniejszych kategoriach?

1. Kategoria Album Roku

W jednej z najistotniejszych kategorii pierwszym wydawnictwiem jakie typujemy do nominacji jest „After Hours”. The Weeknd stworzył naprawdę mocną płytę, z ciekawym brzmieniem, przywołującym na myśl klimaty lat 80. Płyta także zdobyła uznanie publiczności i wygenerowała przebój „Blinding Lights”, który króluje na światowych listach od wielu miesięcy. Mówiąc o latach 80, nie można nie wspomnieć o genialnym albumie „Future Nostalgia” od Duy Lipy, która w 2020 roku umocniła swoją pozycję w przemyśle muzycznym. Krążek jest najczęściej streamowanym albumem na Spotify w 2020 roku, przekraczając 2,7 miliarda odtworzeń. Jeśli nie znajdzie się wśród nominacji do Albumu Roku, z pewnością zagości jako kandydat do Najlepszego Albumu Pop.

Na liście wśród nominacji do Albumu Roku nie powinno także zabraknąć „folklore” Taylor Swift, które również jest jednym z liderów w kwestii możliwej nominacji. Bez wątpienia uznanie w tej kwestii otrzyma album Fiony Apple – „Fetch the Bolt Cutters”, który jest niekwestionowanym ulubieńcem krytyków. Ważnym kandydatem jest także „Fine Line” Harry’ego Stylesa oraz „Hollywood’s Bleeding” Post Malone’a. Dobrze ocenianym krążkiem w tym roku jest także „MAGDALENE” FKA Twigs, które również może zdobyć nominację w tej kategorii. Pod uwagę zapewne będzie wzięta również „Chromatica” Lady Gagi, która jeśli nie znajdzie się na tej liście, ma bardzo duże szansę na walkę o nagrodę za Najlepszy Album Pop.

2. Kategoria Nagranie roku

Na prowadzenie wysuwa się wcześniej wspomniane „Blinding Lights” The Weeknda, czy „everything i wanted” Billie Eilish – oba utwory bardzo długo gościły w czołówce zestawienia Billboard Hot 100. Współpraca Ariany Grande oraz Lady Gagi – „Rain On Me” także może być brana pod uwagę – wokalistki zgarnęły za nią już wiele wyróżnień. Mocny przebój w walce o nominację to „Don’t Start Now” Duy Lipy, który promował jej drugie wydawnictwo. Warto wyróżnić także „Say So” Dojy Cat oraz „Savage Remix” Megan Thee Stallion z Beyoncé, głównie ze względu na ogromy komercyjny sukces tych piosenek. Wśród nominacji szansę ma także „Circles” od Post Malone’a oraz przebój „The Box” Roddy’ego Riccha.

3. Kategoria Piosenka roku

W tej kategorii nagradzani są nie artyści a songwriterzy i kompozytorzy. Nierzadko zdarza się, że utwory nominowane do Nagrania roku pojawiają się i w tej kategorii, tak więc uważamy, że dużą szansę na powtórzenie się mają „Blinding Lights”, „Don’t Start Now” oraz „everything i wanted”. Inni możliwi kandydaci do Piosenki roku to singel Harry’ego Stylesa „Adore You”„cardigan” Taylor Swift, „Underdog” Alicii Keys, a także kompozycja „I Can’t Breathe” H.E.R, za którą wokalistka w tym sezonie zgarnęła już kilka nagród. Nie zdziwilibyśmy się bardzo gdyby Grammy doceniło także „Lose You To Love Me” Seleny Gomez i „Black Parade” Beyoncé, jednak warto tutaj zaznaczyć, że nie są to faworyci w tej kategorii, za to większą szansę mają w kategoriach pop i R&B.

4. Kategoria Najlepszy nowy artysta

A oto ostatnia z typowanych przez nas kategorii. Naszym zdaniem powinna znaleźć się tam Doja Cat, która mimo krótkiej kariery, ma parę hitów na swoim koncie. W naszej ocenie nie zabraknie tam także Meghan Thee Stallion, która także miała wiele do zaprezentowania publice. To dwie najmocniejsze kandydatki do tej nagrody. Szansę miałyby także Ingrid AndressAva Max, czy Roddy Ricch – jego hit The Box zdominował amerykańskie notowanie Billboard Hot 100 i zajmował zaszczytne miejsce na szczycie przez wiele tygodni.

UPDATE: GRAMMY AWARDS 2021: OGŁOSZONO WSZYSTKIE NOMINACJE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here