Natalia Nykiel znowu to zrobiła. Wydając trzy lata temu debiutanckie ‚Lupus Electro’ pochodząca z Piecek pod Mrągowem dziewczyna szturmem wdarła się na polski rynek muzyczny. Na swoim premierowym krążku 22-letnia wokalistka jasno daje znać do zrozumienia, że znów ‚chce szarpać, drapać i żądać‚. I doskonale jej się to udaje, bo ‚Discordia’ to jedna z najciekawszych tegorocznych propozycji na naszym podwórku.

O swoich świeżych muzycznych wypiekach, interpretacji tytułowej ‚Discordii’, ciężarze dotychczasowego sukcesu i nowej trasie koncertowej ‚Total Tour’ z Natalią Nykiel rozmawiał redaktor Luvpop.


Discordia to rzymska uskrzydlona bogini niezgody, chaosu i nieporządku. Skąd właśnie taki pomysł na tytuł Twojego drugiego studyjnego albumu? To przecież właśnie ona sprowokowała owianą legendą wojnę trojańską! 

Ależ mnie zaskoczyłeś tym pytaniem! Poszukałeś głęboko, super. Interpretacja tytułu jest jednak bardziej przyziemna i odnosi się bezpośrednio do warstwy tekstowej. „Discordia” jest niezgodą na pewne zachowania, mechanizmy.

Czyli szykujesz prawdziwą rewolucję w polskim przemyśle muzycznym?

Myślę, że rewolucja w polskim przemyśle zaczęła się już chwilę przed moją pierwszą płytą.

Co nas najbardziej zaskoczy na tym albumie?

Szczerość w tekstach i odwaga w brzmieniu.

Swoim debiutanckim albumem poprzeczkę postawiłaś sobie dość wysoko. Michał Michalak z Interii określił Cię ‚artystką samodzielną, oryginalną, ciekawą i z własnymi pomysłami‚. Jest na ‚Discordii’ moment, w którym słuchacz sobie pomyśli: „Boże, pierwszy album był świetny, ale ten bije go trzy, pięć, sześć, DZIESIĘĆ razy na głowę”?

Nie bałam się absolutnie niczego przy tworzeniu tej płyty.

Brzmi obiecująco. A czy wśród tego chaosu i atmosfery mitycznych waśni znajdziemy na tym krążku również chwilę wewnętrznego spokoju, w którym odkryjesz cząstkę siebie – taką, której jeszcze nikt wcześniej nie słyszał i nie widział?

Takie cząstki są w każdej piosence. Nie chciałabym tu siać zamętu, nie chcę nikomu narzucać mojej ideologii. Opowiadam o rzeczach dla mnie ważnych z mojego punktu widzenia. Jestem obserwatorem. Jeśli ktoś po odsłuchaniu tych utworów stwierdzi, że myśli podobnie to super.

Nad ‚Discordią’ współpracowałaś m.in. Michałem ‚Foxem’ Królem, z którym również miałaś przyjemność pracować nad swoim debiutanckim materiałem. Nie kusiło Cię, aby przy drugim albumie wskoczyć do zupełnie innej rzeki?

Już kilka razy skakałam do innych rzek i tylko utwierdziło mnie to w przekonaniu, że z Foxem pracuje mi się najlepiej.

Za kilka dni w warszawskiej Stodole rozpoczniesz serię 5-ciu ekskluzywnych koncertów ‚Total Tour’ promujących nowy album. Twój sztab zapowiada koncepcyjne widowisko i nietypową oprawę, która ma stanowić równie istotny element show, co sama muzyka. Będziemy zbierać szczęki z podłogi? 

Nie ma innej opcji!

Sama opracowałaś koncept tej trasy?

Przygotowujemy się już bardzo długo do tych koncertów, to praca wielu ludzi. Nawet ja początkowo nie zdawałam sobie sprawy, że aż tak wielu. Mam nadzieję, ze fani będą zadowoleni.

Biorąc pod uwagę Twoje dotychczasowe koncerty o jakość i estetykę nadchodzącej trasy chyba nie mamy co się martwić. Odczuwałaś presję sukcesu osiągniętego podczas swojej pierwszej muzycznej ery w trakcie prac nad nowym krążkiem? 

Odczuwałam niedużą presję jedynie w związku z zadaniami, które sama sobie wyznaczyłam. Generalnie mieliśmy z Foxem wielki fun przy pracy nad „Discordią”.

Sukces motywuje do dalszej pracy i samodoskonalenia?

Sukces jak najbardziej napędza rozwój. Chcemy iść cały czas do przodu.

Dziękuję za rozmowę.


Nadchodząca trasa koncertowa Natalii – ‚Total Tour’ – rozpocznie się już 26 października koncertem w warszawskiej Stodole. Wokalistka w ramach serii pięciu ekskluzywnych koncertów oprócz Warszawy odwiedzi Gdańsk, Wrocław, Toruń i Poznań. W trakcie ‚Total Tour’ autorka przeboju ‚Spokój’ po raz pierwszy zaprezentuje na żywo materiał ze swojego drugiego albumu ‚Discordia’.

Szczegółowy harmonogram zbliżających się koncertów Natalii możecie znaleźć poniżej.

26/10/2017 – Warszawa / Stodoła
27/10/2017 – Gdańsk / Teatr Szekspirowski
15/11/2017 – Wrocław / A2
15/12/2017 – Toruń / CKK Jordanki
12/01/2018 – Poznań / MTP2

Bilety na koncerty dostępne są w sieciach Empik, Saturn, Media Markt, Media Expert oraz online – na stronach Eventim, Biletomat, Ticketpro i eBilet.

b1

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here