Koniec roku to wyjątkowy okres, w którym zaczynają się pojawiać różnego rodzaju zestawienia podsumowujące ostatnich 12 miesięcy. Swój ranking za rok 2017 opublikował już magazyn NME. 

Brytyjski magazyn muzyczny właśnie ujawnił listę 50-ciu najlepszych albumów wydanych w 2017 roku. Przypomnijmy, że NME to jeden z najstarszych prasowych tytułów muzycznych w Wielkiej Brytanii, początki czasopisma sięgają bowiem 1952 roku. Kto zatem w tym roku triumfuje w zestawieniu prestiżowego brytyjskiego magazynu?

Na samym szczycie zestawienia znalazł się drugi studyjny album Lorde zatytułowany ‚Melodrama’. Krążek promowany przez lead-singiel ‚Green Light’ oraz single ‚Perfect Places’ i ‚Homemade Dynamite’ ukazał się w czerwcu minionego roku. Recenzję albumu znajdziecie TUTAJ.


Melodrama daje Ci szansę na zatrzymanie się i pomyślenie o swojej przeszłości nawet wtedy, gdy bierze Cię za rękę i prowadzi na parkiet.” podsumowali swoją decyzję dziennikarze NME.


Na podium znalazły się także wydawnictwa od Wolf Alice (‚Visions of a Life’ – miejsce 2) oraz Kendricka Lamara (‚DAMN’ – miejsce 3). Na dalszych miejscach w pierwszej dziesiątce znalazł się Father John Misty (‚Pure Comedy’ – miejsce 4), LCD Soundsystem (‚American Queen – miejsce 5), J Hus (‚Common Sens’ – miejsce 6) oraz SZA (‚Ctrl’ – miejsce 7). W ścisłej czołówce uplasował się także album 32-letniej Lany Del Rey ‚Lust For Life’, który uznano za ósmy najlepszy krążek w tym roku (recenzję płyty Lany możecie przeczytać TUTAJ). Wyróżnienia otrzymali również Wiley (‚Godfather’) oraz Liam Gallagher (‚As You Were’), których albumy znalazły się odpowiednio na 9 i 10 miejscu.

Z pozostałych interesujących pozycji należy wskazać obecność Paramore (‚After Laugher’ – 20), Taylor Swift (‚Reputation’ – 31) oraz Jay-Z (‚4:44’ – 37).

Pełne top10 zestawienia NME oraz wybrane pozycje z miejsc 11-50 znajdziecie poniżej.

1 Lorde – Melodrama
2 Wolf Alice – Visions Of A Life
3 Kendrick Lamar – DAMN.
4 Father John Misty – Pure Comedy
5 LCD Soundsystem – American Dream
6 J Hus – Common Sense
7 SZA – Ctrl
8 Lana Del Rey – Lust For Life
9 Wiley – Godfather
10 Liam Gallagher – As You Were

11 St. Vincent – MASSEDUCTION
12 Loyle Carner – Yesterday’s Gone
14 Stormzy – Gangs Signs and Prayer
20 Paramore – After Laugher
30 Beck – Colors
31 Taylor Swift – Reputation
37 Jay-Z – 4:44
46 The xx – I see you


Marina ‚On My Way’: emerytowana wokalistka, a może zwykła dziewczynka do bicia? [RECENZJA]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here