Niespodzianka! Po prawie 20 latach od premiery Mariah Carey ponownie wydaje krążek „Glitter”. Album jest od dzisiaj dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. 

Płyta pierwotnie wydana 11 września 2001 roku była ścieżką dźwiękową do filmu Mariah o tym samym tytule, w którym artystka wcieliła się w rolę Billie Frank – młodej wokalistki, która zmaga się z trudnościami drogi na muzyczny szczyt.

Niestety ze względu na żałobę (zamach na World Trade Center), kiepskie recenzje filmu oraz krytykę ze stronę mediów, „Glitter” okazało się klapą, co zrujnowało wówczas przełomową umowę Carey z Virgin Records i jest uznawane za jeden z głównych powodów jej publicznego załamania nerwowego.

Niedawno „Glitter” znów „rozbłysł” dzięki wielbicielom Mariah, którzy zorganizowali akcję #JusticeForGlitter. Płycie udało się nawet dotrzeć do pierwszego miejsca iTunes m.in. w Stanach Zjednoczonych. Dzięki zyskanemu rozgłosowi fani nie tylko pokazali jak bardzo lubią to niedocenione wydawnictwo, ale także sama Carey przyznała, że zmieniła zdanie na temat „Glitter”, które do tej pory kojarzyło jej się z ciężkim okresem w jej życiu prywatnym.

Nieoficjalnie mówi się nawet, że to sama Mariah wykupiła prawa do krążka, o czym może świadczyń widniejący na Spotify podpis „© 2001 Mariah”.

Album „Glitter”, z takimi utworami jak „Loverboy” czy „Never Too Far” w całości można przesłuchać poniżej.

Niezwykły sukces Mariah Carey. Album artystki dotarł do pierwszego miejsca na iTunes… po 17 latach od wydania

Mariah Carey i Janet Jackson podbijają iTunes. Albumy artystek ponownie znalazły się w najlepszej piątce

Mariah Carey wróciła do studia. Artystka pracuje nad nową muzyką

Mariah Carey wykonała na żywo utwory „Through The Rain” i „Make It Happen”. Występ był częścią wydarzenia „Rise Up New York!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here