Zza oceanu napływają do nas bardzo przykre wiadomości. Przed chwilą przekazano informację o śmierci legendarnej wokalistki Arethy Franklin, przez wielu nazywanej Królową Soulu. Artystka zmarła w Detroit w otoczeniu rodziny i bliskich. Miała 76 lat.

Pierwsze informacje o krytycznym stanie Franklin pojawiły się w sieci w niedzielę. Ikona soulu od 2010 roku zmagała się z rakiem trzustki. O śmierci Franklin informuje agencja The Associated Press‏.

W jednym z najciemniejszych moment naszego życia nie jesteśmy w stanie znaleźć odpowiednich słów, aby wyrazić ból w naszych sercach. Straciliśmy matkę rodu i grunt naszej rodziny.” można przeczytać w oświadczeniu rodziny przekazanym TAP.

Do największych przebojów ikony muzyki soul i R&B należą m.in. „I Say A Little Prayer”, „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman”, „Spanish Harlem” oraz „Respect”, które zajęło 5 miejsce w rankingu „The 500 Greatest Songs of All Time” stworzonym przez Rolling Stone. Ten sam magazyn uhonorował ją pierwszym miejscem na liście „Greatest Singers of All Time”. Zdobyła 20 nagród Grammy w tym 3 nagrody specjalne („Legend Award”, „Lifetime Achievement Award”, „MusiCares Person of the Year”). W 2005 roku otrzymała również Prezydencki Medal Wolności będący najwyższym odznaczeniem cywilnym Stanów Zjednoczonych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here