W zeszły piątek Nicki Minaj wypuściła swój długo wyczekiwany czwarty album. Krążek spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przede wszystkim ze strony fanów raperki. „Queen” w następnym tygodniu powalczy o 1. miejsce w amerykańskim zestawieniu Billboard 200. Tymczasem już teraz wiadomo, który utwór z płyty jako kolejny będzie promował nowy materiał fonograficzny Nicki.

Dotychczas krążek promowany był przez single „Chun-Li” oraz udostępnione niedawno wraz z teledyskiem „Ganja Burns”. Tym razem Minaj postawiła na „Barbie Dreams”, będący jedną z najgłośniej omawianych pozycji na jej albumie. Wszystko za sprawą żartobliwych dissów wymierzonych w jej znajomych z branży. W „Barbie Dreams” oberwali m.in. Drake, DJ Khaled, 50 Cent i Meek Mill. Sama Nicki podczas audycji dla stacji radiowej Beats 1 tłumaczyła, że kawałek nie ma na celu obrazić kogokolwiek.

Wiesz, że „Barbie Dreams” nie jest dissem, prawda? To tylko zabawa. Kocham ich. Powiedziałam te rzeczy o ludziach, o których wiem, że potrafią żartować i nie będę się tym przejmować.” dodała również „Czytanie reakcji na temat „Barbie Dreams” jest cholernie zabawne. Wszyscy mówią, jak bardzo okazałam brak szacunku w „Barbie Dreams” i dlatego właśnie to uwielbiam.”.

Nowy singiel Minaj jest również hołdem złożonym raperowi The Notorious B.I.G., który zginął w marcu 1997 roku podczas strzelaniny. W tle „Barbie Dreams” użyta została ta sama melodia co w utworze „Just Playing (Dreams)” pochodzącym z 1994 roku i nagranym przez tego legendarnego rapera. W przeciwieństwie do Nicki Notorious w swoim kawałku wychwala słynne wokalistki R&B.

Wersję audio utworu znajdziecie poniżej.

Barbie Dreams

Barbie Dreams, a song by Nicki Minaj on Spotify

Nicki Minaj „Queen”: królowa na szachownicy rapu [recenzja]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here