Nicki Minaj zabrała głos w dramie pomiędzy wokalistkami z Little Mix a byłą członkinią girlsbandu, Jesy Nelson. Raperka zwyzywała je od klaunów.

Nicki i Jesy wzięły udział we wspólnym live na Instagramie, podczas którego promowały ich najnowszą współpracę „Boyz”. W trakcie transmisji raperka nawiązała do blackfishingu, o który oskarżana jest Nelson.

W mediach społecznościowych od kilku dni trwa zażarta dyskusja na temat blackfishingu, czyli zmieniania wyglądu, tak aby przypominać osobę innej rasy. Internauci zarzucają Jesy Nelson przywłaszczanie sobie kultury Czarnych i nienaturalnie ciemny odcień skóry w klipie do wydanego w zeszłym tygodniu debiutanckiego singla. Oliwy do ognia dolał fakt, że jej byłe koleżanki z zespołu, z którymi występowała przez prawie dekadę, przestały obserwować ją na Instagramie, a osoby z ich otoczenia wypowiedziały się potępiając 30-letnią piosenkarkę.

CZŁONKINIE LITTLE MIX ODOBSEROWAŁY JESY NELSON NA INSTAGRAMIE. PIOSENKARKA JEST OSKARŻANA O ZACHOWANIE RASISTOWSKIE

W sieci pojawiły się też rzekome screeny rozmowy Leigh-Anne z fanem na Tik Toku, w którym otwarcie pisze o blackfishingu Jesy i nazywa ją okropną osobą. Leigh, jako czarnoskóra członkini Little Mix oraz aktywna działaczka na rzecz walki z rasizmem, została najbardziej dotknięta postawą dawnej koleżanki.

Odnosząc się do tych wiadomości, Nicki Minaj, podczas Instagram Live z Jesy, powiedziała: „Gdybym zadawała się z tobą przez 10 lat, a ty byś robiła coś tak okropnego, a ja nadal współpracowałabym z tobą, zarabiałabym pieniądze z tobą, a potem, gdy tylko się rozstaniemy, nagle zaczęła pisać do ludzi, nastawiać ich przeciwko tobie… taka osoba natychmiastowo musi założyć wielki czerwony nos klauna i wielkie czerwone buty klauna, bo jest cholernym klaunem. Kiedy kończysz z kimś współpracę, zajmij się swoimi własnymi sprawami (…). Kiedy starasz się kogoś pogrążyć, bo widzisz, że chce podążać za swoją pasją i zarobić pieniądze, aby nakarmić swoją rodzinę, jesteś skończonym klaunem.” 

Nie jest potwierdzone, czy wypuszczone do Internetu wiadomości są prawdziwe i czy rzeczywiście zostały napisane przez Leigh-Anne. Mimo to Nicki kontynuowała: „Kochanie, weź sobie te wiadomości i wsadź je sobie w dupę, bo kiedy zachowujesz się jak klaun, muszę cię traktować i rozmawiać z tobą, jakbyś była klaunem” – powiedziała o wokalistce. „Nie staraj się teraz zrujnować kogokolwiek, daj Jesy mieć swoją chwilę. Byłaś w zespole z tą kobietą i nie odezwałaś się przez 10 lat, a jak tylko zobaczyłaś, że nakręciła teledysk z Nicki Minaj i Puff Daddy to zaczęłaś wysyłać te wszystkie wiadomości… wydrukuj sobie je i wsadź głęboko w dupę… ok? I przestań ranić ludzi i niszczyć ich karierę, ludzie w ten sposób zarabiają na jedzenie dla ich rodzin. Po prostu przestań”.

Jeśli chcesz swoją solową karierę, dziecinko, po prostu to powiedz. Możesz wydać własną muzykę i będziemy cię wspierać. Nie musisz atakować drugiej osoby. A jeśli naprawdę tak się czułaś, to czemu przymilałaś się do niej i występowałaś z nią w teledyskach przez ostatnie 10 lat? Teraz nagle jak nie jest z tobą w teledysku masz do powiedzenia masę negatywnych i złych rzeczy… przestań” – dodała Nicki.

Fragment wypowiedzi Nicki poniżej.

Członkinie Little Mix odobserowały Jesy Nelson na Instagramie. Piosenkarka jest oskarżana o zachowanie rasistowskie

Jesy Nelson debiutuje solo singlem „Boyz” z gościnnym udziałem Nicki Minaj

Kobieta zgwałcona przez męża Nicki Minaj pozywa raperkę i po raz pierwszy opowiada swoją historię

Little Mix zachwycają w teledysku do „Love (Sweet Love)”. Piosenka pochodzi z nadchodzącego albumu „Between Us”

Leigh-Anne została mamą. Członkini Little Mix urodziła bliźniaki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here