Popularna raperka Nicki Minaj postanowiła uczcić 12. rocznicę wydania pierwszego mixtape’a na Instagramie. W długim poście podziękowała swoim inspiracjom oraz fanom, a także odniosła się do artykułu serwisu „Billboard”, w którym napisano, że Lady Gaga miała wpływ na jej karierę.

Choć Nicki Minaj wydała swój pierwszy mixtape „Playtime Is Over” w 2007 roku, to prawdziwą gwiazdą kobiecego rapu stała się w 2010. Wówczas swoją premierę miał album „Pink Friday”, z którego pochodzą takie hity jak „Your Love” czy „Super Bass”. Ze względu na kontrowersyjny sposób ubierania, raperkę szybko zaczęto porównywać do Lady Gagi. Nawet na okładce „Billboard” z 2010 roku napisano, że Minaj to Lady Gaga hip-hopu. Wówczas wydawało się jednak, że artystce takie porównania nie przeszkadzają. Sama w wywiadach mówiła, że czuje się zainspirowana kreatywnością wykonawczyni hitu „Bad Romance”.

Z okazji 12. rocznicy wydania „Playtime Is Over”, Nicki Minaj zdecydowała się na napisanie autorefleksyjnego posta, w którym opowiedziała o swojej drodze na szczyt. Fani Lady Gagi doszukali się w ostatnim akapicie zaczepki w stronę ich idolki. Jak można wywnioskować z wpisu raperki, magazyn Billboard opublikował wcześniej artykuł, w którym napisano, że „biała artystka” stała się inspiracją dla Rihanny, Beyonce oraz Nicki Minaj. Gwiazda skrytykowała redaktorów za takie podejście, natomiast Little Monsters nie mieli wątpliwości co do tego, że wspomnianą „białą artystką” jest Gaga.

„Billboard, napisaliście tekst o tym, jak biała artystka wpłynęła na mnie, Bey i Rih. Gdzie jest artykuł o czarnej dziewczynie, która podbiła listy po 10 latach, kiedy nie udawało się to żadnej innej raperce? Zgaduję, że [waszym zdaniem] nie wyznaczałam trendów… Pieprzcie się” – napisała.

Po fali krytyki ze strony Little Monsters, Nicki Minaj usunęła cały opis do umieszczonego na Instagramie zdjęcia. W sieci można znaleźć jedynie jego screeny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here