Nicki Minaj z całą pewnością należy do grona najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych raperek ostatnich lat. W ostatnim wywiadzie dla XXL 34-letnia gwiazda wypowiedziała się na temat swojego wpływu na współczesny przemysł muzyczny.

Moja rola w hip-hopie jest bardzo wyjątkowo, bo w momencie, w którym wyszedł mój pierwszy album bardzo długo nie było żeńskiego albumu z tego gatunku, który otrzymałby platynowy status. Nie było żadnej wielkiej żeńskiej gwiazdy hip-hopu w momencie, w którym się zjawiłam. A zatem moją rolą było przedstawienie światu na nowo żeńskiego rapu.” wyznała Nicki.

Wykonawczyni ‚Anacondy’ zwróciła również uwagę na szereg kontraktów reklamowych i biznesowych, które zrealizowała w trakcie swojej dotychczasowej kariery.

Powiązałam siebie  z dużą ilością marek, udowodniłam, że również raperki są w stanie sprzedać dany produkt. (…) Nie wydaje mi się, żeby artystki sceny hip-hopowej dostawały wystarczającą ilość uznania. Wydaje mi się, że raperki zawsze były świetne i wpływowe, ale ja weszłam w momencie, w którym wielki biznes zaczął na to zwracać uwagę, w wyniku czego byłam w stanie zrealizować wiele biznesowych kontraktów i kampanii.” dodała Minaj.

Przypomnijmy, że amerykańska gwiazda ma aktualnie na swoim koncie ponad 75 piosenek, które dostały się na listę najpopularniejszych utworów w Stanach Zjednoczonych Billboard Hot100. Wynik ten sprawia, iż Nicki jest obecnie artystką z największą ilością piosenek zakwalifikowanych do Hot100. Kilka tygodni temu Minaj zdradziła kilka rzeczy na temat swojej nadchodzącej płyty.

Ta epoka będzie miliard razy bardziej epicka niż ‚Anaconda’. Myślę, że ta era z pewnością będzie najbardziej zapamiętana i będzie miała największy wpływ na moją karierę” zdradziła Nicki w wywiadzie dla Dazed Digital.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here