Serwis Billboard opublikował ranking, który z pewnością zainteresuje wielu fanów przemysłu muzycznego. Z okazji 25-lecia amerykańskiej listy ‚Pop Songs Airplay Chart’ serwis przygotował zestawienie 50-ciu artystów popu odnoszących triumfy na falach rozgłośni radiowych za oceanem.

Amerykańskie zestawienie najpopularniejszych popowych piosenek w stacjach radiowych za oceanem po raz pierwszy zostało opublikowane 3 października 1992 roku. W rankingu artystów odnoszących największe sukcesy na Pop Songs Airplay Chart pierwsze miejsce zajęła Rihanna, która rozpoczęła karierę wydanym w 2005 roku ‚Pon De Replay’. Od tamtej pory gwieździe udało się dotrzeć do pierwszej dziesiątki zestawienia z 30 (!) utworami, z czego 11 z nich dotarło do 1. miejsca PSAC. To rekord, który Barbadoska musi dzielić z inną wokalistką: podobny wynik w zakresie piosenek, którym udało się dotrzeć na szczyt zestawienia osiągnęła bowiem Katy Perry.

Tuż za Rihanną serwis Billboard uplasował P!nk (2. miejsce), Maroon 5 (3. miejsce), wspomnianą Katy Perry (4. miejsce) oraz Justina Timberlake’a (5. miejsce). W pierwszej dziesiątce znalazły się także inne amerykańskie ikony współczesnego przemysłu muzycznego: na pozycji 6. wylądowała Britney Spears, tuż za nią zaś znalazły się Taylor Swift (7), Kelly Clarkson (8) oraz Mariah Carey (9). Ścisłą czołówkę zamyka zaś Bruno Mars, który został umieszczony na pozycji 10.

Z pozostałych interesujących pozycji należy odnotować obecność Lady Gagi na miejscu 12, The Black Eyed Peas na 13, Christiny Aguilery na 14, a także Janet Jackson (15), Madonny (16) i Beyonce (18). Poza pierwszą 20-tką znaleźli się natomiast: Jennifer Lopez (22), Eminem (23), Justin Bieber (27), Pitbull (29), Kesha (30), Selena Gomez (31), Adele (33), Calvin Harris (35), Ed Sheeran (36), Destiny’s Child (37), Celine Dion (40), The Weeknd (42), Ariana Grande (45) i Nicki Minaj (50).


Natalia Nykiel: ‚Sukces napędza rozwój, chcemy iść cały czas do przodu!’ [WYWIAD]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here