Po raz kolejny na szczycie zestawienia najpopularniejszych utworów w Wielkiej Brytanii pozostaje Post Malone z singlem ‚Rockstar’. Utwór już czwarty tydzień z rzędu okupuje 1. miejsce notowania największych hitów na Wyspach.

Singiel ‚Rockstar’ Post Malone w dalszym ciągu nie ma sobie równych: to już czwarty tydzień triumfu rapera w brytyjskim zestawieniu najpopularniejszych singli. W tym tygodniu kawałek uzyskał łączną sprzedaż na poziomie 49,738 tys., z czego prawie 40 tys. pochodziło ze streamingu. Tuż za Post Malone znalazł się hit  ‚Havana’ Camili Cabello, który już trzeci tydzień z rzędu minimalnie przegrywa walkę walkę o szczyt (w tym tygodniu sprzedaż singla wyniosła 43,927 tys.). Podium zamyka natomiast utwór ‚Silence’  Marshmello i Khalida, który tym samym osiąga swoją najwyższą dotychczasową lokatę (30,355 tys. – 3. miejsce).

W pierwszej piątce po raz kolejny znalazło się także miejsce dla wspólnego kawałka Rity Ory i Aviciego ‚Lonely Together’ (4. miejsce – 28,343 tys.) oraz ‚Too Good To Goodbyes’ Sama Smitha (5. miejsce –  28,151 tys.). Na pozycji 6. utrzymuje się wspólna kompozycja Zayna i Sii ‚Dusk Till Down’ (27,932 tys.), a awans na miejsce siódme odnotował najnowszy singiel Eda Sheerana ‚Perfect’, który wkracza do pierwszej dziesiątki (26,303 tys.). Pozycja ósma należy do kawałka ‚Finders Keepers’ duetu Mabel i Kojo Funds, a spadek na 9. miejsce zaliczył przebój ‚Reggaeton Lento’ dziewczyn z Little Mix & CNCO (25,398 tys.). Pierwszą dziesiątkę zamyka natomiast hiszpańsko-języczna kompozycja J Balvina i Willy Williama ‚Mi Gente’.

Wśród innych istotnych zmian warto odnotować wysokie debiuty nowych utworów Taylor Swift i Rity Ory. Premierowa kompozycja Taylor ‚Gorgeous’ zadebiutowała na 15. miejscu (18,696 tys.), natomiast singiel ‚Anywhere’ Rity rozpoczął swoją przygodę z notowaniem o pięć pozycji niżej – pozycja 20 (16,085 tys.). Niewątpliwie obie Panie mają powody do świętowania – to już ich trzecie kawałki w tym roku, które przekroczyły barierę TOP 20 UK Charts. Tendencję spadkową kontynuują za to dwa pozostałe utwory Taylor Swift: ‚Look What You Made Me Do’ wylądowało w tym tygodniu na pozycji 24., zaś ‚…Ready For It?’ plasuje się na 71. miejscu. W dół spada również ‚What About Us’ P!nk – pierwszy singiel z albumu ‚Beautiful Trauma’, który tym razem ląduje na 21. pozycji. Recenzję najnowszego albumu P!nk możecie przeczytać TUTAJ.

Debiut w zestawieniu najpopularniejszych singli na Wyspach odnotowały także ostatnie propozycje muzyczne m.in. Liama Payne’a ‚Bedroom Floor’ (28. miejsce), Nialla Horana ‚On The Loose’ (94. miejsce) oraz Kygo ‚Kids In Love’ (99. pozycja).


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here