Czas sprawdzić, co o przedświątecznych preferencjach muzycznych Polaków mówi najświeższe notowanie OLIS. Na szczyt zestawienia najpopularniejszych krążków w Polsce wkracza polski raper youtuber Young Multi z albumem ‚Nowa Fala’. Na podium znalazła się również świąteczna składanka ‚Christmas & The City Vol. 2. Platinum Edition’ oraz Kortez z płytą ‚Mój Dom’.

Tuż za podium znalazło się debiutujące wydawnictwo ‚Songs of Experience’ zespołu U2 (4. miejsce), zaś pierwszą piątkę zamyka album polskiego rapera Palucha ‚Złota Owca’ (5. miejsce). Na pozycji szóstej i siódmej plasują się odpowiednio wydawnictwo Kamila Bednarka ‚Talizman’ (6. miejsce) oraz składanka ‚Męskie Granie 2017’ (7. miejsce).

W pierwszej 10-tce znalazło się również miejsce dla krążka ‚Niepamięć’ rapera znanego pod pseudonimem W.E.N.A (pozycja 8), świątecznej składanki ‚Święta bez Granic 2017’ (pozycja 9). Czołową dziesiątkę zamyka zaś ‚The Best Of’ Ani Dąbrowskiej.


aniaWydawnictwo z największymi przebojami Ani Dąbrowskiej w dalszym ciągu znajduje się w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych płyt w naszym kraju. ‚The Best’ promowane jest przez singiel ‚Z Tobą Nie Umiem Wygrać’.


Miejsca 12. oraz 34. należą do brytyjskiego wokalisty Eda Sheerana. Znalazły się na nich odpowiednio album ‚Divide’ (39. tydzień w zestawieniu) oraz ‚X’, który w zestawieniu OLIS znajduje się już 88 (!) tydzień. Recenzje albumu ‚Divide’ możecie przeczytać TUTAJ.

Drobne spadki odnotowują polskie wydawnictwa: na pozycji 17. uplasował się tym razem album ‚CDN’ grupy HEY, drugą dwudziestkę zamyka Andrzej Piaseczny z krążkiem ‚O Mnie, o Tobie, o Nas’ (20 pozycja), zaś 4 oczka niżej uplasował się album Kuby Badacha ‚Oldschool’ (24. miejsce).

Na miejscu 23. znajduje się składanka ze świątecznymi przebojami promująca najnowszą część filmu ‚Listy do M.’, a pozycję nr 31 zajmuje najnowszy krążek Anity Lipnickiej & The Hats zatytułowany ‚Miód i Dym’. W pierwszej 50-tce nadal utrzymuje się trzeci studyjny album Jessie Ware – płyta ‚Glasshouse’ w tym tygodniu ląduje na pozycji 33.


jessie wareTrzeci studyjny album ‚Glasshouse’ brytyjskiej wokalistki Jessie Ware po raz kolejny znajduje się na liście najpopularniejszych wydawnictw muzycznych w Polsce.


Poza pierwszą 50-tką w dalszym ciągu znajdują się wielkie premiery ostatnich miesięcy. Z zestawieniem OLIS pożegnał się najnowszy krążek Sama Smitha ‚The Thrill Of It All’, a  do notowania nie udało się powrócić ostatniemu albumowi Taylor Swift, któremu do tej pory udało się spędzić jedynie 1 tydzień na liście najpopularniejszych płyt w Polsce.

Jeszcze gorsze wyniki odnotowały najnowsze albumy Palomy Faith i MaRiny, którym nie udało się zadebiutować w ścisłej 50-tce. Poza listą pozostają również krążki P!nk, Sii, Gwen Stefani i Niall Horana.


sam smithSam Smith z albumem ‚The Thrill of It All’ wypada poza pierwszą 50-tkę zestawienia Olis.  Recenzję płyty znajdziecie TUTAJ.


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here