Polski przemysł muzyczny rządzi się swoimi własnymi prawami: po raz kolejny na szczycie zestawienia najchętniej kupowanych płyt w Polsce znalazł się wydany w 2014 roku album ‚X’ Eda Sheerana. Na podium trafiły także dwie nowości: Hey z albumem ‚CDN’ (2. miejsce) oraz TPS z ‚Cisza przed Burzą’ (3. miejsce).

Tuż za podium znalazło się ostatnie wydawnictwo Macieja Maleńczuka ‚Maleńczuk gra Młynarskiego’ (4. miejsce), natomiast pierwszą piątkę zamyka album Kuby Badacha ‚Oldschool’ (5. miejsce). Poza pierwszą 10-tkę wypada ostatni album Jessie Ware – płyta ‚Glasshouse’ w tym tygodniu spada na pozycję 11. Awansuje za to najnowsze wydawnictwo Eda Sheerana ‚Divide’, które tym razem ląduje na miejscu 17. Mniej szczęścia tym razem mają ostatnie albumy Nialla Horana i P!nk: wydane w zeszłym miesiącu wydawnictwa przesuwają się w dół odpowiednio na miejsce 21 i 24. Recenzję albumu ‚Beautiful Trauma’ możecie przeczytać TUTAJ.

W dół leci również drugi studyjny album Natalii Nykiel. ‚Discordia’ po ubiegłotygodniowym debiucie na lokacie 12 spada aż o 26 oczek w dół i znajduje się na pozycji 38. Wywiad z artystką m.in. o jej nowym krążku możecie przeczytać TUTAJ.

Poza pierwszą 50-tką w dalszym ciągu znajdują się za to wielkie popowe premiery ostatnich miesięcy: poza zestawieniem OLIS znalazły się m.in. krążki Demi Lovato ‚Tell Me You Love Me’ Miley Cyrus ‚Younger NowFergie ‚Double Dutchess‚ oraz Fifth Harmony

Pierwszą 10-tkę zestawienia OLIS znajdziecie poniżej:

1. ‚X’ Ed Sheeran
2. ‚CDN’ Hey (N)
3. ‚Cisza przed Burzą’ TPS (N)
4. ‚Maleńczuk gra Młynarskiego’ Maciej Maleńczuk
5. ‚Oldschool’ Kuba Badach
6. ‚Fala/Wave’ Sylwia Lipka
7. ‚O mnie, o Tobie, o Nas’ Andrzej Piaseczny
8. ‚The Best’ Zbigniew Wodecki
9. ‚Szprycer’ Taco Hemingway
10. ‚Dla Naiwnych Marzycieli’ Ania Dąbrowska


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here