W tym tygodniu na sam szczyt zestawienia OLIS powrócił diamentowy album Eda Sheerana ‚X’. Na podium tuż za Brytyjczykiem debiutują nowe krążki Sylwii Lipki oraz zespołu Coma – płyty ‚Fala/Wave’ oraz ‚Metal Ballads Vol. 1’ zajmują odpowiednio 2. i 3. miejsce. 

Tuż za podium znalazło się ostatnie wydawnictwo legendarnego zespołu Depeche Mode ‚Spirit’ (4. miejsce), natomiast pierwszą piątkę zamyka album Andrzeja Piasecznego ‚O mnie, O Tobie, O Nas’. W aktualnym zestawieniu debiutuje również pierwszy solowy krążek Nialla Horana: płyta ‚Flicker’ w swym pierwszym tygodniu ląduje na wysokim 6. miejscu. W pierwszej dziesiątce znalazły się także wydawnictwa Macieja Maleńczuka (‚Maleńczuk Gra Młynarskiego’-7.), a także nowe albumy Georga Michaela ‚Listen with Prejudice Vol. 1’ (ósma pozycja) i Jessie Ware ‚Glasshouse’ zajmujący 9-tą pozycje. Pierwszą dziesiątkę zamyka składanka największych przebojów Zbigniewa Wodeckiego zatytułowana ‚The Best – Zacznij od Bacha’.

Spory spadek zalicza nowa płyta P!nk: po zeszłotygodniowym debiucie na wysokim 6. miejscu krążek ‚Beautiful Trauma’ w tym tygodniu plasuje się na pozycji 23 (recenzję albumu przeczytacie TUTAJ).  Warto także zwrócić uwagę, że tendencję wzrostową odnotowuje ostatni album Eda Sheerana ‚Divide’, który aktualnie zajmuje 27. miejsce w zestawieniu. ‚Divide’ zadebiutowało w marcu br. na samym szczycie listy najpopularniejszych albumów w Polsce i utrzymuje się na niej już 33 (!) tydzień. Tendencję spadkową kontynuuje ‚Dla Naiwnych Marzycieli’ Ani Dąbrowskiej, lądując na 15. miejscu podobnie jak płyta Maryli Rodowicz ‚Ach Świecie’ (30 pozycja).

Aktualne notowanie listy najpopularniejszych krążków w Polsce przyniosło także debiut nowego wydawnictwa Natalii Nykiel: album ‚Discordia’ w swoim debiucie uplasował się na pozycji tuż za TOP 10 (12. miejsce). Wywiad z artystką m.in. o jej nowym krążku możecie przeczytać TUTAJ. Poza pierwszą 50-tką znajdują się za to ostatnie wielkie popowe premiery: poza zestawieniem znalazły się m.in. krążki Demi Lovato ‚Tell Me You Love Me’, Miley Cyrus ‚Younger Now’Fergie ‚Double Dutchess’ oraz Fifth Harmony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here