Miley Cyrus to kolejna światowa gwiazda, która zdecydowała się wesprzeć protesty Polek. Artystka za pomocą mediów społecznościowych przekazuje informacje o sytuacji, która ma miejsce w naszym kraju 

Przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji protestują już nie tylko tłumy na ulicach polskich miast, ale również gwiazdy i to coraz częściej te światowego formatu, które wykorzystują swoje ogromne zasięgi na mediach społecznościowych do nagłaśniania obecnej sytuacji.

Wspominaliśmy już o tym, że wsród muzyków, którzy poparli Strajk Kobiet znaleźli się m.in. Zara Larsson, FINNEAS i Anne-Marie (więcej TUTAJ). Teraz do tej stale rosnącej grupy dołączyła Miley Cyrus. Wokalistka opublikowała na profilu swojej fundacji Happy Hippie Foundation oraz udostępniła na swoim instastories infografikę opisującą wydarzenia z ostatnich kilku dni.

Miley już wielokrotnie dała się znać jako godna ambasadorka ruchu pro-choice. Rok temu artystka wypuściła w kolaboracji z marką Marc Jacobs kolekcję bluz z hasłami „Don’t F*ck With My Freedom”. Zyski ze sprzedaży ubrań w całości zostały przekazane fundacji The Happy Hippie Foundation i organizacji Planned Parenthood, która od lat działa na rzecz praw reprodukcyjnych w Stanach Zjednoczonych, świadomego rodzicielstwa, edukacji seksualnej i dostępu do antykoncepcji i aborcji.

Zagraniczne gwiazdy wspierają Strajk Kobiet w Polsce

Kayah i Julia Wieniawa wsparły strajk kobiet podczas finału programu „Taniec z Gwiazdami”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here