Zorganizowany przez Telewizję Polską i władze Zakopanego ‚Sylwester Marzeń’, na który zaproszono m.in. Luisa Fonsiego i Zenka Martyniuka pomimo swojej niekwestionowanej przaśności okazał się być wielkim hitem TVP gromadząc wielomilionową publiczność. Niestety, wydarzenie nie przypadło do gustu mieszkańcom samego Zakopanego.

Tydzień temu pod sylwestrową sceną na Równi Krupowej bawiło się kilkadziesiąt tysięcy ludzi, w większości przybyłych na ten czas do Zakopanego turystów. Z faktu tego bardzo niezadowoleni byli mieszkańcy osiedli znajdujących się w sąsiedztwie miejsca zabawy. Według ich relacji – jak donosi ‘Tygodnik Podhalański’ – pod oknami mieszkańców bawiło się blisko 10 tysięcy osób wznoszących toasty napojami alkoholowymi. Miało to być wynikiem tego, iż TVP wprowadziła zakaz spożywania alkoholu w pobliżu sceny.

Przeżyliśmy prawdziwy horror. Pijaństwo na skwerach trwało prawie całą noc, w huku odpalanych między budynkami oraz samochodami rac i petard, zanieczyszczone zostały klatki schodowe. Do tego ktoś próbował włamać się do samochodu zaparkowanego pod jednym z budynków. Próbowaliśmy interweniować, ale byliśmy ignorowani przez uczestników sylwestrowej zabawy, którzy pod naszymi oknami upijali się. Niestety, służby porządkowe nie interweniowały.’ skarżą się mieszkańcy Zakopanego.

Władze miasta oraz telewizji zdają się jednak nie dostrzegać powagi problemu i odpierają bezpodstawne – ich zdaniem – zarzuty.

Jako miasto wraz ze wszystkimi służbami staraliśmy się sprostać związanym z organizacją tego wyjątkowego wydarzenia wyzwaniom. Przepraszamy za wszelkie uciążliwości, ale przede wszystkim dziękujemy, że tej nocy byliście Państwo z nami i mogliśmy liczyć na Państwa wyrozumiałość. Zapewniamy, że z tegorocznej imprezy wyciągniemy wnioski, aby w przyszłości problemy były jak najmniejsze.’  stwierdził burmistrz Zakopanego Leszek Dorula.

Ponadto, organizatorzy imprezy uznali ją za niezwykle udaną i cieszą się z promocji miasta.

‘Dla Zakopanego była to doskonała promocja i możliwość zaprezentowania wielu walorów miasta i pięknej góralskiej kultury na nieosiągalną do tej pory skalę, co z pewnością przyniesie już wkrótce wiele korzyści dla mieszkańców i przedsiębiorców.’ cieszy się Dorula.

‘Sylwester Marzeń’ to już druga impreza organizowana wspólnie przez TVP i Zakopane. Z tego, co zapowiadają władze – niestety nie ostatnia.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here