b atalia Taylor Swift i Scootera Brauna trwa dalej. Artystka dalej nie jest w stanie uzyskać pełnych praw do swoich własnych albumów (tak, brzmi to dość absurdalnie). Postanowiła ona nagrać je wszystkie od nowa i rozpocząć swoją karierę jak za starych dobrych czasów.

Opisując sytuację w wielkim skrócie – po wielu miesiącach starań w końcu doszło do rozmów między teamem Taylor, a Scooterem Braunem. Na samym początku chciał on, by artystka podpisała umowę, która uciszy ją na zawsze – mogłaby ona wypowiadać się o Braunie tylko w pozytywny sposób, a wszelkie próby negowania jego działań zostałyby jej zakazane. Bez podpisania tej umowy, wokalistka nie była nawet w stanie zacząć wykłócać się o wykupienie od niego swoich własnych prac. Rozmowy nie przyniosły żadnego skutku, a sama Taylor nie dowiedziała się nic o przyszłości jej starej twórczości.

Kilka tygodni temu team artystki otrzymał jednak list od mówiący o tym, że wytwórnia muzyczna „Shamrock Holdings” wykupiła właśnie od Brauna 100% jej twórczości muzycznej – wliczając w to stare albumy, teledyski itd. Oczywiście nie wiedziała ona o procesie sprzedaży. Przedstawiciele wytwórni wspomnieli także w liście, że nie mogli oni skontaktować się z wokalistką wcześniej, ponieważ w przeciwnym wypadku transakcja między nimi, a Scooterem nie mogłaby się odbyć. Mimo próby połączenia sił z wytwórnią, artystka dowiedziała się, że Braun będzie w stanie dalej wyprzedawać jej muzyczne pracę z przeszłości, a ona sama nie będzie w stanie nic z tym zrobić.

Ostatnio rozpoczęłam na nowo nagrywać moją starą muzykę i jak się okazało, jest to niezwykle ekscytujące i satysfakcjonujące. Mam kilka niespodzianek w zanadrzu – poinformowała we wpisie artystka.

Taylor postanowiła więc wyciągnąć wszystkie karty na stół i rozpocząć nową przygodę – tak oto w przyszłości możemy spodziewać się ponownego nagrania wszystkich poprzednich albumów. Jak wspomniała wokalistka – na każdy z nich warto czekać, bo każdy będzie zawierał coś niepowtarzalnego. Obecnie możemy mieć tylko nadzieję, że dalej trwająca walka rozwiąże się na korzyść amerykańskiej gwiazdy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here