Ważne osiągnięcie dla rynku muzycznego znad Wisły. Mata, za sprawą najnowszego singla „Kiss Cam (Podryw Roku)”, stał się pierwszym w historii Polakiem na liście Billboard Global 200 Excl. US.

Mata idzie jak burza. Zaledwie 20-letni raper z Wrocławia zadebiutował dzisiaj na 198. miejscu międzynarodowej listy przebojów Billboard Global 200 Excl US – jeszcze żadnemu wykonawcy z Polski nie udało się trafić na to zestawienie.

Historia dzieje się na naszych oczach. Za sprawą swojego ostatniego singla “Kiss cam (podryw roku)” Mata został pierwszym polskim artystą, którego utwór trafił na globalną listę Billboard Global 200 Excl. US. Uwzględnia ona ponad 200 światowych rynków muzycznych z wyłączeniem Stanów Zjednoczonych. Najnowszy singiel Maty jest także pierwszą polskojęzyczną piosenką, która trafiła na światowe listy przebojów. Do tej pory teledysk do „Kiss cam (podryw roku) wyświetlono ponad 18 milionów razy, a sam utwór został odsłuchany blisko 12 milionów razy w serwisach streamingowych. Tak się robi dookoła świata!” – podaje SBM Label.

Singel „Kiss Cam (Podryw Roku)” zwiastuje drugą płytę polskiego rapera, która ujrzy światło dzienne 21 września. Album zatytułowany „Młody Matczak” w rekordowe sześć godzin od ogłoszenia premiery i startu pre-orderu zyskał status złotej płyty.

Mata w szkole podrywu w teledysku do nowego singla „Kiss cam (podryw roku)”

„Planet Her” debiutuje na listach Billboardu. Które miejsca zajęły album i singiel Dojy Cat?

Mata i jego „Patoreakcja” z rekordem na Spotify

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here