Mata wie jak zamieszać. Wydany 30 marca najnowszy singiel młodego polskiego rapera cieszy się niespotykanie wielką popularnością w serwisach streamingowych.

„Patoreakcja” jest odpowiedzią na kontrowersyjny kawałek „Patointeligencja”. W piosence oprócz ostrego opisu prywatnych przeżyć Maty i (jak sam tytuł sugeruje) reakcji opinii publicznej na wcześniejszy singiel, nie zabrakło komentarza dotyczącego polskiej reali, w tym krytyki obecnego rządu i polityków. Piosenka i klip dostępne są TUTAJ.

Można przyznać, że premiera nowego utworu 20-letniego rapera jest jeszcze głośniejsza niż w przypadku i tak bardzo głośnej „Patointeligencji”, na co wskazują imponujące liczby wyświetleń i osłuchań. „Patoreakcja” zgarnęło ponad 643 tys. odtworzeń na Spotify w ciągu tylko 24 godzin od debiutu, co jak podaje platforma streamingowa, jest nowym polskim rekordem dobowej liczby odsłuchań. Poprzednio najlepszy wynik (578 301) miało „Polskie Tango” Taco Hemingwaya.

„Patoreakcji” osiąga także imponujące wyniki popularności na YouTubie Piosenka notuje obecnie prawie 9 mln wyświetleń, a licznik wciąż rośnie.

Mata z kolejnym ostrym singlem o polskich realiach i reakcjach na jego przebój „Patointeligencja”. Sprawdź kawałek „Patoreakcja”

Najpopularniejsi polscy artyści. Kogo słuchaliśmy w 2020 roku?

Oto najchętniej słuchani artyści, utwory i albumy na Spotify w 2020 roku

Drake pierwszym artystą z 50 miliardami streamów w Spotify

„All I Want for Christmas Is You” Mariah Carey z największą w historii liczbą odsłuchań na Spotify

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here